Menu

Urlop Mcierzyński Według Mężczyzny

Gdy na teście widzisz dwie kreski - jest to znak, że Twoje życie zmieni się diametralnie. Pójdziesz na najfajniejszy, najdłuższy urlop, o którym marzy nie jedna kobieta.

Urlop, który pozwoli Ci siedzieć w domu, oglądać ulubione seriale, godzinami gadać z kumpelą na Skype i chodzić na długie spacery...... Czy to nie brzmi fantastycznie? OCZYWIŚCIE! Czyli Urlop Macierzyński według mężczyzny


urlop macierzyński według mężczyzny

                                OKRES CIĄŻY

Ciąża to wspaniały czas. Nosisz pod sercem małą istotkę, która jest już Twoim oczkiem w głowie.
Czas ciąży jest fantastyczny. Od samego początku możesz iść na zwolnienie i dzięki temu odpoczywać ile się da. Długie wylegiwanie się na kanapie, możliwość nadrobienia zaległości w ulubionym serialu. W końcu masz czas na dokładne przejrzenie wyprzedaży w ulubionych sklepach i dokładne wyczyszczenie mieszkania. Czas na to, aby pojechać do przyjaciółki mieszkającej na drugim końcu Polski,  długie rozmowy przez telefon, czy grać w ulubione Simsy. Oprócz nadrobienia zaległości w serialu możesz w końcu obejrzeć wszystkie filmy, na które wcześniej nie miałaś czasu. NASTĘPNIE - Skoczysz później na  chwilę na porodówkę, aby rozpocząć delektowanie się urlopem macierzyńskim już we dwoje. W końcu czas jakim był okres ciąży może stać się po kilku miesiącach po prostu nudny. Ile można leżeć, oglądać, gadać itp. ?

                             PO PORODZIE

Wracasz z Maluszkiem do domu i tu dopiero zaczyna się bajka. Masz się już do kogo odezwać, gdy mąż ciężko pracuje. W zasadzie czas po porodzie niczym się nie różni w porównaniu do czasu sprzed ciąży. Jedynie masz go odrobinę mniej dla siebie. Dziecko tylko je, śpi, robi kupki. Czasami przy zbyt dużej kupce ubrudzi ubranko. Zmienisz, wrzucisz do pralki i gotowe. Masz dalej mnóstwo czasu na swoje sprawy, ponieważ dziecko prawie cały czas śpi, a jak nie śpi to grzecznie leży w kokonie. Noce w zasadzie też nie są straszne. Bobas się obudzi nakarmisz i dalej śpi. Jeżeli rano zrobi zbyt wczesną pobudkę to odeśpisz razem z nim na drzemce. Spacerki  z wózkiem nad jezioro, po parku to fantastycznie spędzony czas. Gdy dziecko śpi nadrabiasz domowe obowiązki, także na bałagan brak obiadu, czy sterty prania do prasowania nie ma szans :) Picuś glancuś

urlop macierzyński

                    PRZY DWÓJCE DZIECI

Jeżeli masz starsze dziecko, to w zasadzie nie odczujesz różnicy. Starsze dziecko do przedszkola potrafi samo się ubrać, umyć zęby. Zrobienie śniadania to nie problem. Maluszek grzecznie poleży w łóżeczku, gdy Ty pomożesz starszakowi się wyszykować. Mąż zawiezie dziecko do przedszkola, a Ty masz czas dalej dla siebie.  Po powrocie z przedszkola/szkoły jest podobnie jak wcześniej. Bawicie się wspólnie z maluszkiem, pokazujecie obrazki, grzechotki. Wspólne kąpiele malucha dają dużo radości. W trakcie karmienie, przebranie pieluszki i gotowe. Kładziesz maluszka w kokonie na kanapie, a na stole grasz z dzieckiem w ulubioną grę.

urlop macierzyński

                       ZĄBKOWANIE I KOLKI

Kolki niestety się zdarzają. My ich jednak nie doświadczyliśmy, jednak nie jest to takie straszne jak niektórzy mówią. Dziecko zaczyna płakać, prężyć się. Dajesz kropelki, masujesz brzuszek, kładziesz na brzuszek pieluszkę nagrzaną w mikrofali, przytulasz i kolka przechodzi. Co do ząbkowania to nie jest również tak źle. Są fantastyczne żele na dziąsła, a przy mocnych bólach podajemy syrop przeciwbólowy. Ząbkowanie trwa 2-3 dni, więc nie jest to długo. Marudzenie i płaczące dziecko poprzytulamy, możemy również dać gryzaki z lodówki. W momencie gdy posmarujemy dziecku dziąsła, czy damy gryzaki całe marudzenie spowodowane ząbkowaniem znika. Więc nie jest tak źle.

                   GDY CHCESZ COŚ ZROBIĆ

Sprzątanie, gotowanie obiadu, napisanie posta na blog. To tylko przykłady codziennych obowiązków. Siedzisz w domu więc na pewno znajdziesz na to czas. Gdy chcesz zrobić jedną z podanych rzeczy włóż dziecko do bujaka, połóż na matę. Będzie zainteresowane zabawkami, czy grzechotkami. Ty będziesz obok i dzięki temu zrobisz to co musisz i chcesz. Masz teraz dużo więcej czasu na domowe obowiązki. Może urlop macierzyński to czas, aby przejrzeć szafę, szafki i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy

                      urlop macierzyński
TY SIEDZISZ W DOMU, A JA CIĘŻKO PRACUJE

Nie zapominaj, że teraz w Waszym związku role są inne. Ty jesteś na URLOPIE, a Twój Mąż ciężko pracuje. Z rana wychodzi do pracy, sam sobie robi kanapki, wraca wieczorem styrany, jakby pracował w kamieniołomie.  A Ty  w zasadzie masz dzień jak co dzień. Spacerek, wykwintny obiad z deserem, ogarnięte mieszkanko, przeczytane aż pół książki, zaliczony spacer z dzieckiem i koleżanką - plotki muszą być. Nie masz prawa być zmęczona. Po czym Ty chcesz być zmęczona?  Po spacerze, plotkach, robieniu obiadu, czy wyprasowaniu wiadra bodziaków i koszul?

                      PODSUMOWANIE


Czy Twój Mąż ma racje, gdy wraca do domu, nie ma obiadu, jest bałagan i twierdzi: "siedzisz cały dzień w domu to powinnaś to ogarnąć".?  Urlop macierzyński to czas kiedy możesz na prawdę odpocząć, cieszyć się byciem w domu.? Warto jego walory wykorzystać w 100 %, bo może Ci się taki urlop drugi raz już nie przytrafić. Odpoczywaj, poukładaj swoje sprawy i ciesz się czasem spędzonym z maluszkiem.

TO WSZYSTKO JEST TU "PIĘKNIE" NAPISANE. JEDNAK RZECZYWISTOŚĆ JEST INNA. TA PRAWDZIWA RZECZYWISTOŚĆ POKAZANA ZOSTANIE W NASTĘPNYM POŚCIE. NIESTETY NIE BĘDZIE ON TAK KOLOROWY JAK TEN.

urlop macierzyński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz