Menu

Jak Zrobić Płyn Do Baniek

Hejj!!


Czy tylko dzieci są fanami baniek mydlanych? NIE! W dzieciństwie robiło się je z płynu do mycia naczyń i rozciętej słomki.  Jak zrobić płyn do baniek domowym sposobem?  Twój portfel nawet tego nie odczuje :)


jak zrobić płyn do dużych baniek mydlanych

Bańki mydlane towarzyszą mi od dzieciństwa. Mój syn, zresztą chyba jak wszystkie dzieci je uwielbia. Kiedy małe bańki przestały być już tak interesujące postanowiłam zakupić płyn do dużych baniek i sprawić mu dużo radości. Koszt takiego płynu był w przedziale 40-50 zł i wystarczył na 3-4 dni. Koszt przez całe wakacje byłby ogromny, także taki płyn postanowiłam zrobić sama. Jednak najpierw zadałam sobie pytanie: " Jak zrobić płyn do baniek " ? Zrobiłam 1 litr, aby sprawdzić, czy płyn się uda. Kiedy roztwór był idealny, a dzięki temu zabawy co nie miara zaczęłam produkcję na większą skalę.
Teraz z Wami chciałabym się podzielić przepisem,abyście mogli swoim dzieciom sprawić taki ogrom radości :)
Jak zrobić płyn do baniek? - Także "włala" dla Was przepis :)

Przygotuj:

* 1 litr Płynu (nie balsam ) Fairy
* Gliceryna (kupisz w aptece) 2 łyżki
* 0,5 litra Płynu demineralizowanego (kupisz w sklepie motoryzacyjnym)

Wszystkie składniki łączymy w wiaderku i odstawiamy na 24 godziny. Zadaniem gliceryny jest połączenie się w tym czasie ze składnikami, czego efektem będą również tęczowe kolory. Płyn musi być w tym czasie przykryty i nie można go również w tym czasie wystawiać na promienie słoneczne.

Cieszcie się fantastycznymi, gigantycznymi bańkami. Twoje dziecko będzie zachwycone :)
duże bańki mydlane

duże bańki mydlane w ogrodzie na urodzinach

jak zrobić płyn na duże bańki mydlane dla dzieci

przepis na bańki mydlane do zrobienia w domu

bańki mydlane w domu przepis