Menu

Caretero Pegasus. Moja Opinia Na Temat Fotelika

Kupując fotelik samochodowy dla naszego dziecka kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem. Kolejnymi atutami, które jednak nie powinny mieć wpływu na wybór fotelika, tylko na jego zalety to dodatki. Chcemy jednak, aby nasze dziecko jadąc z nami samochodem miało komfort jazdy oraz było bezpieczne. Każdy rodzic kupuje fotelik taki na jaki go stać, oraz taki, który uważa za najbezpieczniejszy.
źródło: http://www.caretero.pl/produkt/pegasus/
Po trzech tygodniach intensywnego testowania fotelika marki Caretero model Pegasus chciałabym wystawić swoją opinię na jego temat. Na samym początku jednak powiem, że to jest moja subiektywna opinia, ponieważ fotelik poddałam prywatnym testom. Fotelik nabyć możecie w sklepie AS Planeta .
Kasia ma już prawie 10 miesięcy. Pomimo, iż mieści się bez problemu w fotelik niemowlęcy to nie czuje ona komfortu podczas jazdy. Jest dzieckiem ciekawym wszystkiego, typem kręciołka i pozycja leżąca nie jest już dla niej.
Nie jestem ekspertem w doborze fotelików do samochodu jednak sporo się na ich temat naczytałam.
Ważne było dla mnie to, aby fotelik można było zamontować tyłem do kierunku jazdy.

Fotelik Caretero Pegasus
źródło: http://www.caretero.pl/produkt/pegasus/
Przeznaczony jest dla dzieci od 0 do około 4 lat. Jednak my zaczęliśmy wozić w nim Kasię, gdy miała prawie 10 miesięcy. Jego wykonanie zostało oparte na lekkiej i solidnej konstrukcji.

Najważniejsze informacje:


• "Instalacja tyłem lub przodem do kierunku jazdy, w różnych grupach wagowych
• Przestronne siedzisko i oparcie połączone ze zgrabną formą fotelika
• Solidna, ale jednocześnie lekka konstrukcja
• 4-stopniowa regulacja oparcia fotelika aż do szerokiego kąta nachylenia umożliwiająca przewożenie noworodków
 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z wygodną regulacja długości
• Nakładki na pasy eliminujące ryzyko otarć i podrażnień delikatnej skóry dziecka
• Wkładka redukcyjna dla niemowląt, wykonana z przewiewnych materiałów
• Estetyczna zdejmowana tapicerka w najmodniejszych kolorach
• Biała baza fotelika wpisująca się w najnowsze trendy
• Fotelik samochodowy Pegasus posiada europejską homologację ECE R44/04"
źródło: http://www.caretero.pl/produkt/pegasus/
Nasza opinia po 3-tygodniowym intensywnym testowaniu:
Tak jak napisałam wyżej niespełna dziesięciomiesięczna Kasia przesiadła się z fotelika niemowlęcego do siedzącego. Fotelik testowaliśmy ponad 2 tygodnie podczas licznych wyjazdów dwoma samochodami: BMW E46 oraz Toyotą Yaris. Kasi bardzo spodobał się fotelik, dzięki temu, że nie musi już leżeć, a może siedzieć i obserwować wszystko co się wokół niej dzieje. Dla mnie ogromnym znaczeniem jest możliwość montowania fotelika tyłem do kierunku jazdy. Niestety wozimy przodem, ponieważ jazda tyłem nie przypadła Kasi do gustu i był jeden wielki krzyk. Nie mniej jednak będziemy przeprowadzać próby powrotu zmiany kierunku.
Zadowolona jestem z wyprofilowania fotelika. Dziecku w nim jest na prawdę wygodnie, a zimą nie będzie problemu jeździć w grubszym sweterku. Wysokość podstawki umożliwia dziecku bezproblemową obserwacje tego co jest za oknem, a dzięki temu dziecko jest chodź trochę zajęte podczas dłuższej podróży. Mięciutka tapicerka oraz ochraniacze na pasy pozwalają mojemu dziecku na wygodę podczas spania. Jest jej mięciutko i wygodnie. Do tego atutem jest również możliwość odchylenia fotelika podczas spania, bo nikomu niewygodnie byłoby spać w pozycji pionowej. Jednak, gdy fotelik zamontowany jest przodem to odchylenie mogłam zrobić jedynie do połowy. W momencie, gdy chciałam zrobić odchylenie do końca musiałam na nowo montować fotelik.

                    

Przy zamontowaniu fotelika tyłem problemem okazało się wkładanie do niego dziecka. Pas biegnący przy foteliku trochę to niestety utrudnia. Jednak, gdy fotelik jest przodem nie ma najmniejszego problemu. Plusem jest również regulacja 5 - punktowych pasów bezpieczeństwa dziecka. Dziecko w żaden sposób nie może ich samemu poluzować, a dla nas to nie problem.
Materiał pokrowca bardzo łatwo zdejmuje się do prania, co jest ogromnym znaczeniem przy małych szkodnikach :)
Samo montowanie fotelika jest bardzo proste. Pasy podczas jazdy nie luzują się, co ma ogromny wpływ na stabilność fotelika. Przekładanie fotelika z samochodu do samochodu jest proste, co jest ważne w naszym przypadku, gdzie każdy z nas ma swój samochód.

Jednak zanim kupicie fotelik zapoznajcie się z ważnym tekstem, czyli jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka. Na pewno szereg ważnych informacji pozwoli Wam na właściwy wybór.Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem fotelika w sklepie     As Planeta, to wpisując w koszyku kod otrzymacie 8% rabatu. KOD: pegasus - 8%


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz