Menu

Ekspres DeLonghi. Czy warto?

Zapach świeżo zmielonej kawy, z której robisz poranne espresso już potrafi postawić Cię na nogi. A może czekoladowe latte macchiato z dużą ilością pianki.? Może jednak inna ulubiona kawa, którą chętnie pojesz każdego dnia?

Jesteś kawoszem i uwielbiasz eksperymentować z dodatkami, a może lubisz zwykłą czarną z mlekiem? Jeżeli chodź na jedno z pytań odpowiadasz "TAK", to warto zaopatrzyć się w domowy profesjonalny ekspres DeLonghi, który spełni Twoje kawowe oczekiwania. Jednak jak wybrać automatyczny ekspres do kawy - co wpływa na cenę?


                         kawa latte machiato w ogrodzie przy lampie
Jesteśmy z Markiem idealną parą również pod względem picia kawy. Oboje pijemy nawet 2-3 każdego dnia. Lubimy się nią delektować, a w szafce mamy sporo smakowych syropów, które dodajemy dla smaku. Pod względem pory dnia pijemy różne kawy. Rano oczywiście mocniejsza, zaś wieczorkiem delikatne latte. Do tego domowa szarlotka. Czego chcieć więcej. :)

Od dawna myśleliśmy o zakupie ekspresu do domu. Picie pysznych kaw na mieście sporo kosztuje i zabiera mnóstwo czasu. Postanowiliśmy zatem po narodzinach Kasi sprawić sobie prezent w postaci ekspresu DeLonghi Magnifica S Ecam, aby po nieprzespanych nocach na nogi postawić się pyszną kawusią.

Wybierając ekspres chciałam, aby posiadał wszystkie funkcje, które sobie wymarzyłam. Szukałam długo, ale znalazłam. Model DeLonghi Magnifica S Ecam posiada następujące funkcje:
* Możliwość robienia dwóch kaw na raz, co pozwala na oszczędność czasu
* Możliwość przygotowania espresso, kawy czarnej, a z nich kolejnych
* Ręczne spienianie mleka - uwielbiam sama spieniać mleko i mam w tym dużą wprawę, dzięki temu umiem zrobić mnóstwo pysznej pianki.
* Możliwość przygotowania kawy z kawy już zmielonej (sypanej), jak i ziaren, które za każdym razem są świeżo mielone
* Możliwość zaparzenia herbaty, ponieważ ekspres posiada funkcje przygotowania wrzątku

Ekspresu używamy już prawie rok. Jesteśmy zadowoleni z niego i nie żałujemy wydanych ponad 1500 zł. Jednak jeden raz był już w serwisie. Zepsuł nam się młynek do mielenia kawy. Niestety najbliższy serwis mamy dopiero 80 km od naszego miejsca zamieszkania.

Raz w miesiąc wymieniamy filtr do wody i odkamieniamy ekspres. To, co bardzo mi się podoba, to lampki kontrolne. Gdy coś się dzieje na ekspresie widnieją stosowne lampki, a ja wiem co robić. Około raz w miesiącu konieczne jest czyszczenie ekspresu w środku, czyli dłuższe sprzątanie, które nie jest problemem. O potrzebie czyszczenia w środku również informują mnie lampki kontrolne.
Samo przygotowanie kawy jest bardzo proste. My zwykle korzystamy ze świeżo mielonej, jednak przy niej jest trochę hałasu młynka. Gdy Kasia śpi, to używamy sypanej. Mogę z czystym sumieniem polecić ten ekspres. Jest prosty w użyciu, myciu, funkcjonalny i przygotowuje pyszną kawę :)


kwiat w ogrodzie latte machiato na tarasie przy świeczce

ekspres delonghi magnifica kawa ziarnista bratki

kawa czarna z ekspresu delonghi

ekspres delonghi magnifica kawa czarna z mlekiem

kawa latte machiatto z ekspresu delonghi magnifica

kawa latte machiatto ekpres delonghi i spienione mleko

3 komentarze:

  1. Latte to moim zdaniem najlepsza kawa na świecie :) mogłabym ją pić bez przerwy ;) i z miłości do tej kawy kupiłam sobie ekspres gastronomiczny, który sprawuje się idealnie i mogę w każdej chwili przygotować moją ulubioną kawusię. <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też już mam kilka lat swój ekspres do kawy Delonghi i póki co, jeszcze nie musiał być serwisowany. Z perspektywy czasu jestem zadowolony z zakupu

    OdpowiedzUsuń
  3. Delonghi to bardzo dobra marka ekspresów. Ja mam, moja siostra ma i moja teściowa również. Każdy inny model, ale kawa jest przepyszna i nikogo z nas jeszcze nie zawiódł

    OdpowiedzUsuń