Menu

Parki Dinozaurów w Polsce

Okres wycieczek jeszcze tych przed wakacjami jest jak najbardziej otwarty. Często robimy wycieczki jedno-dwudniowe do parków rozrywki, jak i parków tematycznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się parki dinozaurów w Polsce, w których możemy zobaczyć okazy w skali 1:1.

My na swoim koncie mamy już zwiedzonych już kilka parków dinozaurów i na pewno odwiedzimy kolejne.

Tutaj przedstawię Wam przegląd wszystkich parków dinozaurów w Polsce. Wybierzcie zatem ten, który odwiedzicie jako pierwszy. :)1. Dinopark w Malborku


W parku znajdziemy około 40 dinozaurów w skali 1:1, mini zoo, kino 5D, Muzeum skamieniałości, ogromny plac zabaw. Byliśmy w tym parku i na pewno do niego wrócimy. Jednak jedynym minusem jest długi czas oczekiwania na jedzenie. Atrakcją jest również to, że niektóre dinozaury wydają dźwięki. Obok parku znajduje się również park linowy.

Adres: 82-200 Malbork, ul. Toruńska 61

2. Łeba  ParkTo miejsce polecam Wam baaardzo. Musicie koniecznie tam pojechać i to na cały dzień. Na 20 hektarach znajdziecie około 100 gatunków prehistorycznych gadów. Ogromną frajdą były przejażdżki pojazdami Flinstonów. Pozostałe atrakcje to mini zoo, kino 5D i ogromne place zabaw.

Adres: ul. Kolonijna 24, Nowęcin k. Łeby

3. Bałtycki Park Dinozaurów 
W tym miejscu będziecie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat dinozaurów tj. żywienia, kiedy występowały i wyginęły. W parku znajdują się również dinozaury naturalnych wielkości. Na terenie parku znajduje się  Park Safari Wrzosowo. Dodatkowe atrakcje to plac zabaw, muzeum minerałów, park linowy, kolejka torowa.

Adres: Wrzosowo 2  72-400 Kamień Pomorski

4. Zaurolandia
Największą atrakcją są oczywiście dinozaury w skali 1:1 rozmieszczone wzdłuż ścieżki edukacyjnej. Atrakcjami parku są również quady, bolidy, plac zabaw, basen z łódkami, gokarty, dmuchańce. Na terenie parku znajduje się również hotel.

Adres: ul. Kolejowa 99, 88-420 Rogowo

5. Mega - Park Grudziądz


Oj tam to bardzo chciałabym pojechać z moją Rodziną. W parku znajdziemy specjalną Jurajską ścieżkę edukacyjną oczywiście z dinozaurami. Oprócz dinozaurów znajdziemy krainę bajek i baśni, którą chętnie bym zobaczyła. Zoo, miasteczko westernowe, Mexico city. Miasteczko systematycznie się rozbudowuje. Kolejnymi atrakcjami jest kraina Flinstonów, Asterixa i Obelixa i Kraina mega owadów. Atrakcji jest multum. :)

Adres:
ul.Południowa 86-300 Grudziądz

6. ZatorlandZatorland to aż trzy parki w jednym. Park dinozaurów, mitologii i owadów. Od tego sezonu otwarta będzie największa atrakcja, czyli największy na świecie ruchomy dinozaur Argentynoazaur oraz Cyklop. Lunapark jest uzupełnieniem atrakcji parku.  

Adres:
ul. Parkowa 7   32-640 Zator

7. Jura Park SolecW parku znajduje się około 100 modeli dinozaurów, restauracja jaskiniowa, park owadów, muzeum ziemi, ogród botaniczny, kino 5D oraz ogromny park rozrywki.

Adres: Sportowa 1, 86-050 Solec Kujawski

8. JuraPark KrasiejówJest to ogromny park, który mieści się na powierzchni 40 hektarów. W swojej kolekcji ma aż 250 modeli dinozaurów. Fantastyczną atrakcją jest tunel czasu, przez który można przejechać kolejką. Znajdziemy również na terenie parku kino 5D, plac zabaw dla dzieci, plaża z wodnymi atrakcjami oraz park rozrywki.

Adres: 1 Maja 10, 46-040 Krasiejów

9. DinolandiaOgromną atrakcją jest zakopany na plaży szkielet dinozaura, którym dzieci mogą się bawić. Oprócz dinozaurów w skali 1:1 znajduje się mini zoo, Ogród Jana Pawła II, jaskinia tajemnic pełna korytarzy, park linowy. Dla maluszków znajdziemy plac zabaw, dmuchańce, basen z kulkami, kule sferyczne i kolejka pirat. Dorośli również znajdą atrakcje dla siebie takie jak: tyrolka, mini golf, bule i skok tarzana.

Adres: Ul. Wadowicka 169 34-120 Inwałd


10. Dinopark KołacinekOczywiście standardowymi atrakcjami są dinozaury, jednak oprócz nich na terenie parku znajduje się ścieżka "Bajkowy Świat". Dzięki bajkowej ścieżce możemy zobaczyć scenkę z królewny Śnieżki, Jasia i Małgosi. Dzieci mogą pobawić się również na placu zabaw, przejechać bajkową kolejką i poszukać drobinek złota oraz stać się paleontologiem. Zimą park zamienia się w krainę Świętego Mikołaja.

Adres:
Kołacinek 21   95-061 Dmosin

11. Dinopark Szklarska Poręba


Głównymi atrakcjami miejsca jest galeria iluzji, wioska indiańska i oczywiście ścieżka edukacyjna wśród której znajdują się dinozaury. Dodatkowymi atrakcjami są place zabaw, kino 6D, płukanie złota, plac  gier, kolejka Flinstonów, dmuchańce i park linowy. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Adres:
ul. Muzealna 7  58-580 Szklarska Poręba

12. Dream Park OchabyPark w sobie łączy dwa miejsca tj: park miniatur i dinozaurów. Największą jednak atrakcją jest prehistoryczne oceanarium, dzięki któremu można poznać podwodny świat. Pozostałe atrakcje to dom do góry nogami, park linowy, wieża mocy, park miniatur, dmuchańce, zwierzęta tropikalne, kino 6D i 2D, plac zabaw, strzelnica, mini zoo, Aquapadler. Mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Chętnie zawitamy do tego parku :)

Adres: ul. Hodowlana 2  43-430 Ochaby Wielkie

13.Jurajski Park Dinozaurów


Oczywiście głównym punktem atrakcji jest ścieżka edukacyjna, na której możemy spotkać gady w formacie 1:1. Uzupełnieniem atrakcji parku jest część rozrywkowa, w którą wchodzą: trampoliny, dmuchańce, autodrom, kolejki, basen z łódkami, tor kartingowy, park linowy i strzelnica.

Adres: 
ul. Nadawki b/n 16-010 Wasilków

14. Jura Park BałtówJest to pierwszy w Polce park, który w swojej ofercie miał dinozaury. Na miejscu znajduje się około 100 modeli dinozaurów w skali 1:1. Oprócz głównej atrakcji znajdują się również: Muzeum Jurajskie, Polska w miniaturze, prehistoryczne oceanarium, żydowski jar, mini zoo, plac zabaw, wioska czarownic, rollercoaster, park rozrywki, kino 5D, atrakcje wodne, skansen pszczeli. Mnóstwo atrakcji.Już nie mogę się doczekać kiedy zwiedzimy to miejsce :)

Adres:
ul. Bałtów 8a   27-423 Bałtów, woj. świętokrzyskie


15. Ścieżka Edukacyjna Dinozaury w KrasnobrodzieŚcieżka edukacyjna to około 20 figur gadów. Atrakcją również jest poszukiwanie 13 metrowego dinozaura zakopanego na placu zabaw.

Adres: ul.Zagóra (dolina św.Rocha) Krasnobród


16. Park Dinozaurów Nowiny WielkieNa ścieżce edukacyjnej znajdziemy aż około 60 gadów. Oprócz głównej atrakcji czas można spędzić na placu zabaw, geo-muzeum. Zimą park zamienia się w wioskę św. Mikołaja:)

Adres: ul. Kolejowa 1b     66-460 Nowiny Wielkie


17. Park Dinozaurów w KarłowieNa terenie parku znajduje się około 30 figur w skali 1:1. Wśród parków dinozaurów ten położony jest najwyżej w Polsce. Miło czas można spędzić również na placu zabaw. Do parku są bardzo niskie ceny wejściówek 4-8 zł.

Adres: Karłów. Wałbrzych

1 komentarz:

  1. 29 years old Executive Secretary Boigie Klejin, hailing from Windsor enjoys watching movies like Yumurta (Egg) and Worldbuilding. Took a trip to St Mary's Cathedral and St Michael's Church at Hildesheim and drives a Sportvan G30. sprobuj tak

    OdpowiedzUsuń