Menu

Czytanie w Oryginale

Jesteś zabieganym rodzicem, pracoholikiem, nie masz czasu na nic. Od dawna nie przeczytałeś żadnej książki, zaś największe bestsellery znasz jedynie w wersji filmowej. Znasz język angielski w stopniu bardzo podstawowym, a największym problemem jest zasób słownictwa? Jeżeli tak to czytanie w oryginale jest właśnie dla Ciebie.


czytanie w oryginale axel springer

Nauka języka angielskiego w obecnych czasach jest tak bardzo obowiązkowa jak dodawanie i odejmowanie. Brak choćby podstawowej znajomości języka u każdego pracodawcy nie wygląda dobrze. Mój język angielski jest na dobrym poziome, jednak do jego nauki przekonałam się dopiero kilka lat temu. Uczyłam się prywatnie, ponieważ w moim mieście nie ma szkoły nauki języka angielskiego. Jednak prywatne lekcje kosztowały sporo, ciężko było je pogodzić z pracą, studiami i dziećmi. Musiałam zatem zakończyć naukę języka prywatnie.
Zakupiłam również jakiś czas temu książkę po angielsku, aby praktykować czytanie w oryginale. Jednak szukanie w słowniku pojedynczych wyrazów nie zdało egzaminu na czytanie, ani naukę. Książka leży i się kurzy, ponieważ przeczytanie jednej strony zajmowało sporo czasu.

        wydawnictwo axel springer czytanie w oryginale
Jak zatem uczyć się języka w dogodnym dla nas czasie?


Newsweek Polska 18 kwietnia miał premierę najnowszej serii "Czytamy w Oryginale".
Na rynek właśnie wychodzi seria dwujęzycznych największych dzieł literatury światowej. Dzieła te przygotowane są w wersji dwujęzycznej. Mały format, tekst w dwóch językach to ciekawa forma nauki przed snem, w poczekalni u lekarza, czy właśnie w podróży. Dzięki temu możemy w wygodny dla nas sposób uczyć się języka, kiedy pozwoli nam na to czas. Książka zawiera tłumaczenie każdej ze stron. Ja osobiście wolę najpierw przeczytać kilka zdań po angielsku, a następnie po Polsku, aby sprawdzić, czy dobrze zrozumiałam tekst. Nauczyłam się tą metodą sporo słów oraz w końcu przeczytałam dzieło, które pierw widziałam w telewizji.
Warto zebrać całą kolekcję i wolnych nawet dwóch minutach dziennie poczytać, przy okazji pouczyć się i przypomnieć to co ważne i ciekawe.

Czytamy w oryginale to seria dwujęzycznych adaptacji dzieł literatury angielskiej. Kolekcja ukaże się nakładem wydawnictwa Ringier Axel Springer i będzie dostępna w sprzedaży w kioskach ruchu i salonikach prasowych oraz na Literia.pl. Kolejne tytuły będą się ukazywały co dwa tygodnie.

Seria została przygotowana w ramach Biblioteki Newsweeka z myślą o wszystkich, którzy chcą doskonalić swój język angielski czytając serię światowej literatury w oryginale.


https://literia.pl/dwujezyczne?utm_source=marketing&utm_medium=blog&utm_campaign=[marketing][blog]dwujezyczne&utm_content=mamaisynzgranyteam