Menu

Najlepsze Stoki Narciarskie w Polsce

Ferie tuż tuż. Osoby lubiące sporty zimowe zaczynają przebierać nogami, gdy na termometrze pojawiają się pierwsze minusowe temperatury. Pora zatem wybrać najlepsze stoki narciarskie w Polsce, które odwiedzimy tegorocznej zimy.

My mamy swój jeden jedyny ulubiony stok, jednak lubimy co roku wypady na inne, aby odkryć perełkowe trasy narciarskie. W Polskich górach mamy mnóstwo stoków. Różnią się między sobą m.in długościami tras, ilościami wyciągów, nachyleniem góry, jak i również cenami.

Zobaczcie pierwszy przegląd Polskich stoków narciarskich. Jest ich tak dużo, że wszystkich na raz wymienić się nie da :)

najlepsze stoki narciarskie

1. Nasz ulubiony stok, który odwiedzamy co roku. Harenda w Zakopanem

Ośrodek posiada 6 wyciągów narciarskich. Jeden krzesełkowy, jeden taśmowy dla najmłodszych i 4 orczykowe. Najdłuższa najtrudniejsza trasa ma długość 800 metrów. Przy ośrodku działa również Licencjonowana Szkoła Narciarska HSKI z fantastycznymi kursami dla dzieci, lodowisko, punkt gastronomiczny i dwie wypożyczalnie. Trasy narciarskie są dla amatorów, jak i dla zaawansowanych narciarzy. Jest to stok, na który przyjeżdżamy od dłuższego czasu.

stok narciarski harenda
2. Wyciąg Narciarski Gigant Zakopane

Usytuowany jest pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Posiada wyciągi orczykowe i teleskopowe.
Długość trasy narciarskiej to 181 metrów. Idealny dla początkujących i dzieci. Na miejscu jest również  Szkoła Narciarska "Gigant", Wypożyczalnia sprzętu, gastronomia. Ogromna atrakcja snow tubbing - czyli jazda po specjalnej rynnie na pontonie dla małych i dużych.

wyciąg narciarski gigant zakopane

3. Polana Szymoszkowa

Jedna z większych gór zjazdowych w Zakopanem. Długość trasy ze szczytu to aż 1342 metry. Dostępna jest mała i duża kolej oraz taśma dla najmłodszym w parku dla dzieci. Na stoku dostępne są wypożyczalnie, szkoła narciarska oraz gastronomia. Latem skorzystać można z kąpieliska geotermalnego. Ładna, szeroka góra, która pomieści mnóstwo narciarzy. :)

wyciąg narciarski polana szymoszkowa

4. Białka Tatrzańska - Kotelnica

Ośrodek położony w samym środku Białki Tatrzańskiej. Jest to największy ośrodek narciarski na całym Podhalu. Stok jest idealny dla zawodowców, jak i amatorów. Dysponuje łącznie czternastoma kilometrami tras. Ogromną gratką są również przygotowane trasy dla biegaczy. Ośrodek dysponuje wieloma punktami gastronomicznymi, szkołą narciarską, wypożyczalnią sprzętu. Dla fanów podniebnych lotów znajduje się snowpark. Ośrodek posiada 8 wyciągów orczykowych, 3 wyciągi taśmowe oraz aż 9 kolei krzesełkowych. Ośrodek połączony jest również z wyciągiem narciarskim Kaniówka.

wyciąg narciarski białka tatrzańska

5. Białka Tatrzańska - Kaniówka

Od sezonu 2017/2018 Ośrodek Kaniówka łączy się z Kotelnicą. Dzięki temu z jednego stoku za pomocą wyciągów w łatwy sposób można dostać się na drugi stok. Ośrodek posiada jeden wyciąg krzesełkowy, z którego trasa zjazdu wynosi 450 metrów, 3  wyciągi orczykowe i jeden taśmowy.
Na miejscu znajduje się wypożyczalnia, punkty gastronomiczne i szkoła narciarska.

6. Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja znajduje się pomiędzy Bukowiną Tatrzańską, a Białką Tatrzańską. Znajduje się tam jeden wyciąg krzesełkowy i 3 wyciągi orczykowy. Najdłuższa trasa zjazdu to aż 1000 metrów. Na miejscu jest Karczma, wypożyczalnia, szkoła narciarska i bawialnia dla dzieci "Stumilowy Las", w której możecie zostawić swoje dzieci pod opieką.

wyciąg narciarski koziniec

7. Grapaski - Czarna Góra

Stacja posiada obecnie jeden wyciąg krzesełkowy i dwa orczykowe. Najdłuższa trasa liczy 1000 metrów zjazdu.Na miejscu znajduje się szkoła narciarska, gastronomia, wypożyczalnia i darmowy SkiBus oraz przedszkole narciarskie "Dimbo".

wyciąg narciarski czarna góra

8. Kasprowy Wierch

Zjazd z Kasprowego Wierchu nie jest dla osób początkujących. Znajdują się dwie szerokie trasy narciarskie, które tylko w niektórych miejscach równane są ratrakiem. Do Kuźnic zjechać można przez Halę Goryczkową, jak i Gąsienicową. Znajdują się tam również dwa wyciągi krzesełkowe. Dostępne są skipassy kilku godzinne, bądź kilkudniowe, punkty gastronomiczne, schronisko i wypożyczalnia. Osobom wybierającym się na zjazd z Kasprowego życzę POWODZENIA!

                           kasprowy wierch

9. Mosorny Groń - Zawoja

Jest to jedna z wyższych gór, której trasa zjazdu wynosi aż 1420 metrów. Znajduje się tam wyciąg krzesełkowy i orczykowy.  Nie jestem pewna, czy znajduje się tam szkoła narciarska. Na miejscu dostępna jest wypożyczalnia, gastronomia i 3 trasy zjazdowe o zróżnicowanym poziomie trudności. Na szczyt prowadzi jedynie kolej krzesełkowa.

wyciąg narciarski mosorny groń

10. Centrum Narciarskie Nosal

Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal zawiera 5 wyciągów orczykowych. Najdłuższa trasa zjazdu liczy 250 metrów. Jest to idealna góra dla dzieci i amatorów do nauki. Posiada profesjonalne centrum szkoleniowe dla dzieci. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia, punkty gastronomiczne i licencjonowana szkoła narciarska ze specjalnymi kursami dla najmłodszych.

wyciąg narciarski nosal

6 komentarzy:

 1. Niestety nie mam dobrego zdania o polskich stokach. Ceny są mocno nieadekwatne do warunków i ilosci tras plus tłumów ludzi, które się zjeżdżają. Dodatkowo zjazdy na kilku trasach na krzyż nudzą mnie po jednym dniu, dlatego nie sadze bym wybrała się w Polskę. Jeśli gdzieś w ogóle, to raczej nie w kraju.... Liczę na to, ze w najbliższym czasie zmieni się to na lepsze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie umiem jeździć na nartach, nikt z mojej rodziny zresztą też nie jeździ. Wolimy łyżwy. Ale tym co lubią narty życzę udanych zjazdów!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie lubię choc Harenda u nas zawsze wygrywa czasem Szymoszkowa No i oczywiście Bukowina

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety dużo pracuję i nie specjalnie mam możliwość wyjechania, ale wszystkim zdecydowanym życzę udanej zabawy! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. 46 yr old Environmental Specialist Taddeusz Shimwell, hailing from Courtenay enjoys watching movies like Red Lights and Graffiti. Took a trip to Mausoleum of Khoja Ahmed Yasawi and drives a Ferrari 275 GTB/4 ART Spyder Alloy. zobacz tutaj teraz

  OdpowiedzUsuń