Menu

Rola Mężczyzny w Związku

Pamiętasz stary polski film "Komedia Małżeńska". ? Mężczyzna przychodzący "styrany" z pracy czekający na obiad, w niedzielę śpiący do późna, bo musi odpocząć po całym tygodniu pracy....
Pamiętasz jak wyglądało Twoje życie, kiedy nie miałaś jeszcze partnera, a wszystkie weekendy spędzałaś na dyskotece? Mi się zdarzyło nawet z dyskoteki iść prosto do pracy.
Co zrobić jednak, gdy nasze życie po ślubie przypomina bardziej to z "Komedii Małżeńskiej" niż to przed ślubem?


Mąż i żona

To na co nasz mężczyzna w naszym życiu sobie pozwoli w dużej mierze zależy od nas i jego charakteru. Jeżeli facet jest z tych bardziej leniwych będzie zadowolony, gdy w domu wszystko będziesz robić TY. Jeżeli zaś będzie miał chodź odrobinę empatii, chęci i zrozumienia na pewno ze wszystkim nie zostaniesz sama. pamiętaj, że odkurzenie mieszkania, czy zmycie gara po ziemniakach na prawdę go nie urazi, ani nie zaboli.


1. POWIEDZ CO LUBISZ ROBIĆ, A CZEGO NIE ZNOSISZ

Nie wszystkie obowiązki domowe są lubiane. Ja osobiście nie nawidzę zmywania podłóg, wypakowywania zmywarki i obierania ziemniaków. Za to uwielbiam prasowanie i ogólne sprzątanie.
Dzięki uzgodnieniu co, kto lubi robić możecie w związku podzielić się obowiązkami. Dzięki temu żyjemy bardziej zgodnie, dom jest ogarnięty i żadne z nas nie jest leniem. Nie mówię jednak, że nie robię rzeczy których nie lubię. Oczywiście, że robię. Przecież nie będę czekać, aż Marek wróci z pracy i wypakuje zmywarkę, czy obierze ziemniaki :) Jednak w weekend podział obowiązuje.

2.COŚ CI SIĘ NIE PODOBA? ZRÓB TO SAM!

Nie lubię zmywać naczyń, dlatego wszystko pakuję do zmywarki. Od gara, aż po miski. Kiedy mój mąż stwierdził, że szkoda marnować miejsce w  zmywarce na wielki gar powiedziałam mu, aby sam go umył. I tak też uczynił. Od tamtej pory cały czas wyjmuje ze zmywarki duże gabarytowo naczynia i sam je myje. Jeżeli podłoga jest brudna, to czy tylko Ty musisz umieć obsługiwać odkurzacz czy mopa? Przecież facet też da radę posługiwać się tym sprzętem. W naszym  domu sprzątanie to sprawa wspólna. Sama dobrze wiesz, że obowiązki domowe nie bolą, lecz są męczące.

obowiązki domowe

3.NIE DAJ ZROBIĆ Z SIEBIE KURY DOMOWEJ!

To jak będzie wyglądał Twój dom nie zależy tylko od Ciebie. Jeżeli pozwolisz facetowi na nie robienie nic, to cały dom będzie na Twojej głowie. Sama wiesz, że nie jesteś maszyną, która potrafi i da radę wszystko ogarnąć. Chodź Kobiety są niezastąpione :) Z mężczyzną trzeba rozmawiać i mówić czego oczekujemy.

4. GDY OBOJE PRACUJECIE

Będąc na urlopie macierzyńskim, gdy mój mąż pracuje prawie wszystko jest na mojej głowie. Dlaczego prawie wszystko? Ponieważ, gdy mój mąż wraca z pracy czeka na niego cieplutka kolacja, po której nie jest dla niego problemem posprzątać. Zajmuje się dziećmi, kiedy ja idę się wykąpać. przecież to normalne. Kiedy zaś mój mąż ma wolny weekend sprzątamy wspólnie. Jedno z nas odkurza, drugie w tym czasie wyciera kurze, jedno myje łazienkę, a drugie zmienia pościel. Robota idzie 2x szybciej, a żadne z nas nie jest wykończone i zniesmaczone tym, że wszystko jest na jednej głowie.
Jak sprawa wyglądała, gdy oboje pracowaliśmy? Do domu wracaliśmy mniej więcej o tej samej godzinie. Trzeba było się rozdzielić. Jedna osoba do ziemniaków i obiadu, druga nakrywa i zajmuje się dzieckiem,bądź idzie na zajęcia dodatkowe. Cały schemat trzeba jednak wypracować indywidualnie. W końcu każda rodzina jest inna :)

praca w domu

5. NIE POMAGA - NIC NIE RÓB

Jeżeli Twój mężczyzna nie chce pomagać Ci w porządkach domowych, nawet w tych najmniejszych w postaci odniesienia talerzy ze stołu do zmywarki, to jest to najwyższy czas na interwencję. Skoro nie rozumie, że takie pierdoły potrafią wykończyć Cię po całym dniu to tego po prostu nie rób. Zostaw gary w zlewie, naczynia na stole do tego stopnia, że albo on je posprząta i zrozumie, albo zabraknie czystych naczyń na kolejny obiad. Nie  pierz, skoro nie potrafi odłożyć skarpetek do kosza z brudnymi ubraniami. Nie prasuj skoro musisz chować mu ubrania do szafy. Nie rób nic. Bałagan na pewno go zdenerwuje i jak pomoże Ci go posprzątać, to możne sam zrozumie.

6. MOŻE GRAFIK ?

Wiadomo, że jak ma się dzieci i swoją pracę to ciężko wszystko pogodzić. Ustalcie sobie grafik co trzeba zrobić danego dnia. Może to wykonać jedno z Was lub oboje :) Zrobienie czynności odhaczajcie :)

kobieta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz