Menu

Squla .... Czy na prawdę warto?

Jesteś mamą dziecka w wieku przedszkolnym lub szkolnym? Sama wiesz, że przedszkole to nie tylko zabawa, ale również nauka. Dziecko kończące przedszkole i każdą klasę powinno znać pewien zasób wiedzy według podstawy programowej. Nauka w domu przy biurku za pomocą kserówek lub zeszytów ćwiczeń jest niekiedy zmorą niż chęcią. My jednak odkryliśmy sposób w jaki dziecko może się bawić, a przy tym wiele nauczyć. Dzięki temu może pracować na komputerze lub tablecie, a dobrze wiemy, że to ulubione urządzenia dzieci.


nauka i dziecko
Źródło: http://static.wirtualnemedia.pl/media/top/Squla-reklama-dziewczynka655.png


Niestety nasze dzieci żyją w czasach, w których dostępność tabletów, telewizji, czy komputerów nie jest problemem. Osobiście moje dziecko ma duże ograniczenia co do gry na play station, czy innych urządzeniach. Dbam o to, aby jak najwięcej czasu spędzał na dworze, oraz na zabawie "zwykłymi" zabawkami. W tych czasach dzieci po prostu ciągnie do elektroniki. Jeżeli podchodzimy do korzystania z komputera z rozsądkiem i mamy nad tym kontrolę to bardzo dobrze. Warto jednak zapewnić dziecku na czas korzystania z komputera na prawdę wartościowe programy. Dlatego najlepsze są platformy edukacyjne dzięki którym dziecko bawi się, uczy i wartościowo korzysta z komputera, czy tableta.

Szukając ciekawych alternatyw przygotowania do pierwszej klasy trafiliśmy platformę edukacyjną Squla. Platforma dedykowana jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas 1-6. Squla to quizy, ćwiczenia, gry obejmujący program szkolny. Zabawa dostępna jest po zalogowaniu, zaś wcześniej można wypróbować wersję Demo.

Zobaczcie to co najciekawsze:

* Dziecko może swobodnie samo korzystać z platformy dzięki lektorowi, który po najechaniu na daną ikonę mówi ją na głos. Dzięki temu nie musimy dziecku wszystkiego czytać.

* Kontrola Rodzicielska. Zaplanuj dziecku to co ma ćwiczyć, czyli zaplanuj zabawę. Możesz wybrać rodzaj ćwiczeń jaki dziecko będzie wykonywało, oraz zaplanujesz ile czasu może się bawić.
Jako rodzic możesz ustawić cel tygodniowy, aby bardziej zmotywować dziecko.
Ustawiając cel wybierasz rodzaj ćwiczeń z następujących propozycji: literki, cyferki, edukacja społeczna, angielski, świat, squla, sprawdź to.

squla

* Ładna i prosta grafika. Dzieci ciągnie do kolorów, a te właśnie dominują na platformie. Ładna i przyjazna grafika, dobre rozmieszczenie ikon i łatwe korzystanie z platformy.

* Różne poziomy trudności w każdym z tematów. Dziecko po zrobieniu prawidłowo zadań zdobywa przejście do kolejnego poziomu.

* Nagrody. Ogromną motywacją jest wymienianie zebranych podczas gier punktów na realne nagrody. Już za 6 tysięcy "monet" możemy mieć linijkę, czy ołówek, zaś przy zebraniu większej kwoty może to być również voucher do Empiku nawet na 50zł.

szkoła i przedszkole

* Wyjaśnianie odpowiedzi. Bardzo spodobało mi się wyjaśnienie odpowiedzi przy danym zadaniu. Np. W pytaniu którą miarą możemy zmierzyć obwód piłki. Lektor wyjaśnia dlaczego zmierzymy obwód miarą krawiecką, a nie miarą typu linijka.

* Bardzo fajną opcją jest możliwość grania z rodzeństwem lub znajomymi ze szkoły online.

Nam się platforma bardzo podoba, ciekawa jestem jakie jest Wasze zdanie :)
Zobaczcie przykładowe zadania na zdjęciach. :)

nauka i zabawa

zabawa szkoła

squla i zabawa

mama i dziecko

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz