Menu

Klocki na Dzień Dziecka na Każdą Kieszeń. Alternatywa Lego!

Hejj!!

Klocki. Dzisiejszy temat. Czy są domy, w których nie znajdziemy, chodź jednego pudełka klocków?
Nie wiem jak u Was, ale u nas w domu klocki są różnego rodzaju. Od tych dla najmłodszych, aż po ukochane przez dzieci od lat Duńskie Lego. Kuba odziedziczył po mnie moje pierwsze klocki Lego.
Szał na te klocki, chyba nigdy nie minie, a ceny na półkach sklepowych nieraz bolą rodziców.
Chcielibyśmy bardzo kupić dziecku ten duży fajny wymarzony policyjny zestaw klocków, który kosztuje niekiedy od 200 do nawet 400 zł. Ile mogłoby być za to wspaniałych zabawek.
My jednak znaleźliśmy alternatywę w postaci ogromnego pudełka klocków marki Klocki Blocki w cenie, która nie zabolałaby naszego funduszu. Klocki w zasadzie niczym według mnie nie różnią się od tych popularnych lego, a szeroki asortyment daje możliwość ciekawego wyboru.

                             

Nasz wybór padł na ogromny zestaw policyjny oraz mały strażacki, jako dopełnienie.
Zanim Kuba zestaw otrzyma, a jest to prezent na Dzień Dziecka postanowiłam sama go przetestować sprawdzając ile pomocy przy złożeniu potrzebował będzie sześciolatek. Zestaw składałam aż 3 godziny. Fajnie, że  tyle czasu, ponieważ składanie sprawi Kubie ogromną radość i nie będzie trwała chwilę. Klocki mają bardzo ciekawie zrobione detale,a w naszym tirze rozkładane są boki. Bardzo ciekawe rozwiązania do późniejszej zabawy. Zestaw jest również o tyle fajny, że składa się z kilku części do złożenia, dzięki czemu zabawa może być na terenie całego pokoju. :)

                              

Klocki z przedziału 6+ swobodnie może łączyć sześciolatek, lecz niekiedy w połączeniu będzie potrzebował pomocy. Dzięki mocnemu łączeniu klocków budowla jest na prawdę wytrzymała, a na tym nam przecież najbardziej zależy. Drobnym minusem jest brak w zestawie rozłącznika klocków, który przy takiej ilości klocków jest niezbędny. Drobnym minusem jest instrukcja. Niekiedy na obrazku do zbudowania jest za dużo elementów. Miałam przy kilku zdjęciach drobny problem, a składać ma dziecko. Jednak efekt jest wspaniały, a co do instrukcji zawsze można poprosić o pomoc kolejną osobę. :) Myślę, że zostaniemy stałymi fanami Klocków Blocków :)
Zajrzyjcie również na portal Kobiece Porady. Znajdziecie tam również ciekawostki i porady nie tylko związane z Dniem Dziecka. :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz