Menu

Zajączek Wielkanocny Ze Skarpetki DIY!

Święta za pasem, także pora na tworzenie Wielkanocnych dekoracji. Uwielbiamy dekoracje ręcznie zrobione, oczywiście przy pomocy Kuby. Tworzenie to wspaniała zabawa dla całej rodziny. Kreatywność wspaniale rozwija myślenie i wyobraźnię. Zobaczcie zatem jak fajny wyszedł nam zajączek Wielkanocny ze skarpetki diy.


zając ze skarpetki diy

W tworzeniu świątecznych bałwanków ze skarpetek czujemy się mistrzami. Zobaczyć je możecie tutaj. Wyzwanie jakie sobie rzuciliśmy w tym roku to zrobienie ze skarpetki zajączka. Za rok spróbujemy baranka. Najtrudniejsze jednak było zrobienie uszu, jednak myślę, że całokształt naszego królika wyszedł świetnie. Teraz pora na masową produkcję tak jak było to z bałwankami. Według mnie nasz zajączek Wielkanocny ze skarpetki Diy wyszeł całkiem fajnie :)

            zając ze skarpetki wielkanocny diy

Sposób zrobienia.


Do połowy skarpetki wsypujemy ryż lub kaszę. Formujemy mały ogonek i związujemy go nitką. Następnie w połowie skarpetki wypełnionej ryżem robimy dwie połowy i związujemy nitką. Po zrobieniu dwóch połówek związujemy nitką końcówkę skarpetki tam gdzie kończy się ryż, aby nam nie wypadł. Ucinamy koniec skarpetki, tak aby zostało około 8 cm na uszy. Po rozcięciu uszka są oklapłe i również bardzo ciekawie wyglądają. Jednak ja chciałam bardziej sterczące dlatego postanowiła je również wypełnić ryżem. Od czubka głowy zszywamy je nitką i systematycznie dodajemy ryż, tak aby wypełniły uszka. Następnie dekorujemy zajączka według uznania.

POWODZENIA!

                
jak zrobić zająca ze skarpetki

sposób zrobienia zająca ze skarpetki

zając wielkanocny ze skarpetki

jak zrobić zajączka ze skarpetki

zajączek wielkanocny ze skarpetki diy

zajączek wielkanocny diy ze skarpetki

zając zeskarpetki

5 komentarzy: