Menu

Lecznicza kąpiel - czyli Termy Bania

Hej!!

Będąc w górach nie omieszkaliśmy nie skorzystać z kąpieli w basenach termalnych. Zwiedziliśmy już słynną Tatralandię, o której przeczytacie Tutaj . Lubimy co róż zwiedzać i testować nowe miejsca, chodź z sentymentem bardzo często również powracamy do starych. Tym razem postanowiliśmy pobawić się na basenach termalnych w Termach Bania w Białce Tatrzańskiej. Bardzo zależało mi na tym, aby to właśnie Kubuś skorzystał z kąpieli, ponieważ woda termalna działa leczniczo.
Jakie właściwości ma woda termalna?
Woda wydobywana jest z 2,5 kilometra. Woda idealnie wpływa leczniczo, a to wszystko dzięki między innymi wysokiemu stopniu mineralizacji oraz głównym składnikom zawartym w wodzie takim jak: krzem, cynk, wapń, magnez, żelazo, chlor itd. Pierwiastki zawarte w wodzie wchłaniają się w organizm człowieka przez co m.in przyspieszają procesy rekonwalescencji, działają leczniczo dla osób które chorują np. na nerki jak ja. Dzięki wodzie termalnej złagodzić możemy np.: bóle głowy, mięśni i stawów. Możemy również przysłowiowo się "wygrzać" ponieważ temperatura wody jest od 34 do 38 stopni Celsjusza.

Termy Bania bardzo przypadły nam do gustu. Dla mnie jeszcze jest dodatkowy plus, ponieważ zajeżdżając na miejsce zauważyłam iż jest zlokalizowana nad samym stokiem narciarskim. Także za rok połączyć można baseny razem z jazdą na desce :)

Obiekt podzielony jest na dwie oddzielnie płatne strefy. Jest to strefa relaxu i zabawy. My oczywiście wybraliśmy ze względu na Kubusia strefę zabawy. Znaleźć tam możemy brodzik dla dzieci, trzy rurowe zjeżdżalnie, jedną krótką, zaś fantastyczną otwartą, basen zewnętrzny oraz coś, co najbardziej mi przypadło do gustu to sztuczna fala, która jest czynna cały czas. Strefy relaxu nie odwiedziliśmy. Na basenie jest również restauracja z przystępnymi cenami. Spędziliśmy tam cztery godziny, jednak ochota aby zostać dłużej była ogromna. :) Coś, co mnie ogromnie zaciekawiło to na górze basenu taras, w którym są zabawki dla dzieci oraz możliwość położenia ich spać na leżakach. W żadnym innym miejscu tego nie spotkałam.
Gorąco polecamy Wam Termy Bania.


Oprócz strefy relaxu i zabawy możecie skorzystać również z Saunarium, Spa, Strefy Vip

Cennik znajdziecie Tutaj
Szczegóły dojazdu znajdziecie Tutaj

 

 

  

 

 

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz