Menu

Nasze rodzinne podróże - Siklawica

      
                                 


         Była to już druga nasza wyprawa do doliny oraz wodospadu Siklawica.
Pierwszy raz nawaliliśmy z organizacją, ale teraz dotarliśmy tam w trójkę. Na nasz pobyt w Zakopanem, naszą podróż poślubną zapowiadali deszcze przez 5 dni. Z tego wszystkiego padało tylko jeden. Wstając z samego rana zauważyliśmy przebłyski słońca. Bez zastanowienia chcieliśmy jak najszybciej wyruszyć przed deszczem, jak i od razu po przebudzeniu Kuby i śniadaniu. Lekka mżawka nie stworzyła nam problemu. Pierwszą atrakcją było spotkanie przy wejściu kasowym na dolinę wiewiórkę Basię

Zabraliśmy, ubraliśmy - Czyli Kuba zdobywa górę!

* Cieniutkie rajstopki pod spodnie
* Para butów na zmianę
* sztormiak ocieplany - KUPIŁAM ZA 1 ZŁ! Na szmatach :)
* rękawiczki
* cieniutki szaliczek (brak golfa) oraz czapeczka

 
 
  


 
Oczywiście jedzenie piknikowe to wiadomo. No tak i oczywiście termos.
Kuba szedł dzielnie, w momentach zmęczenia był " na barana".
Dolina idealna jest dla rodzin. Kuba pierwszy raz tam był mając dwa lata, lecznie nie daliśmy rady. Teraz patrząc na błędy z zeszłego roku zdobyliśmy tą krótką dolinę. Po drodze spotkaliśmy rodzinę z trzymiesięcznym bąblem w wózku. Ja z doświadczenia nie polecam Wam tam brać wózka. Męka po kamieniach.

Informacje o miejscu, które warto zobaczyć.
Siklawica - wodospad w Tatrach Zachodnich, w górnej części Doliny Strążyskiej, pod północną ścianą Giewontu. Wodospad opada z dwóch prawie pionowo nachylonych ścian (pod kątem 80°). Łączna wysokość wodospadu wynosi 23 metry. Nazwa wodospadu pochodzi od Siklawy w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

Cała trasa do Siklawicy jest doliną Strążyską. Piękne malownicze miejsce, z obok płynącą rzeką. W końcowej części znajduje się w ślicznym drewnianym domku mała herbaciarnia, w której można coś zjeść. Z doliny znajdują się przejścia do innych dolin oraz na giewont.
Trasa to jedynie 3 km, czasowo to 45 min.

Jak dojechać samochodem:
Początek trasy - parking na końcu ul. Strążyskiej w Zakopanem - możemy się tu również dostać busem lub komunikacją Zakopiańską. Wejście do doliny znajduje się przy drodze pod Reglami.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz