Menu

Rolkowa aktywna parka

 

 
            Tak jak pisałam w poprzednich postach, napiszę i  w tym. Kocham sport od desek po kółka :)
Rolki stały się moją pasją już w dzieciństwie. Swoje pierwsze "buty z kółkami" (tak mówi Kuba) kupiłam z pieniędzy komunijnych. Rolki te miałam 10 lat! Były zniszczone, odrapane, ale mając je na nogach czułam się jak ryba w wodzie. Za nic bym ich nie sprzedała, bądź oddała.
Niestety....
W czasie przeprowadzki 4 lata temu po prostu zaginęły. Koniecznością stało się kupienie używanych za grosze ze względu na moje nieduże fundusze.
          Jazda na rolkach towarzyszyła mi prawie codziennie oraz w wolnych chwilach jako relax i fajny trening.
W okresie ciąży jak i kilka dni przed nią i po, nie miałam rolek na nogach. Będąc samotną mamą nie miałam możliwości dać pod opiekę Kubusia, aby móc chodź trochę pojeździć.
Zadałam sobie pytanie: CO ZROBIĆ, ABY BYĆ Z DZIECKIEM I NA ROLKACH ?
Po  prostu pchać wózek mając je na nogach :)
Spotkałam się ze słowami krytyki, oraz że jestem nieodpowiedzialna. Absolutnie tak nie uważam.
Moje dziecko  było bezpieczne w wózku, a ja wybierałam trasy bezpieczne dla wózka, rolek i małego pasażera. W razie, gdy byłoby coś nie tak, lub mój maluch chciałby wyjść z wózka, miałam zawsze buty na zmianę.
Kuba był szczęśliwy, gdy mówiłam mu, że wybieramy się na rolko - wózkowy spacerek. :)
         Teraz Kuba mając prawie trzy lata rzadko jeździ w wózku. Teraz, gdy ja chcę trochę pojeździć nie ma najmniejszego problemu. Ja mam rolki, a Kubuś rower, bądź dwudziestodwuletnią BUBĘ. :)
Oboje jesteśmy szczęśliwi mając swoje pojazdy, oraz to, że robimy to razem. Widzę również ile radości sprawia mu sport :)
         Kuba od pewnego czasu mówił, że sam chciałby mieć takie "buty". Mówił, że chce jeździć jak mama. Co zrobiłam ? Udałam się do lekarza celem zapytania, czy to dobry wiek na pierwsze wrotko-rolki. Pani doktor stwierdziła, że nie ma przeciwskazań. Ucieszyłam się !
Udaliśmy się do sklepu sportowego poprzymierzać rolki różnych marek. Wrażenie na mnie zrobiły wrotko - rolki firmy AXER.  Rolki są w rozmiarze 25-29, a więc regulowane na ok 3 lata. Wkładka jest wyjmowana i regulowana, co pozwala dokładnie dopasować ją do stopy dziecka oraz szybko wyprać. Rolki są solidnie zrobione. Regulowane zapięcia powodują szybkie założenie rolek na nóżkę. Pisałam, że są to rolko-wrotki. Tak! Na początku, gdy dziecko się uczy układ kółek jest następujący: z przodu jedno, a z tyłu dwa. W momencie, gdy maluch potrafi już stabilnie śmigać, zmieniamy rozstaw kółek na normalne rolki. :)
Kuba jest szczęśliwy, gdy może naśladować nie i moje poczynania :)
Axer Sport 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz