Menu

Woda Źródłem Życia - DAFI

            Na Giżyckim Spotkaniu Blogerów w prezencie otrzymałam dzbanek filtrujący DAFI. Jest prezentem idealnym, ponieważ w moim domu pije się dużo wody. Mamuśka Aktywna, Syn Aktywny piją hektolitry wody dziennie.
 Z synem mym używamy go dopiero od kilku dni. Czy jak na razie spełnia swoje funkcje ? Oczekiwania ? Ba! Opinia poniżej
J


                          


Na początek kilka zdań o dzbanku od producenta:


Przydatny wskaźnik zużycia filtra:*Wkład filtrujący działa sprawnie przez około 30 dni, potem należy go wymienić. Zaznaczając na wskaźniku manualnym dzień i miesiąc zmiany filtra, po upływie miesiąca nie zapomni się o kolejnej wymianie wkładu. 

Funkcjonalny wlew:

*Wypełnienie dzbanka wodą kranową dzięki funkcjonalnie skonstruowanemu wlewowi staje się wygodne i proste. Wlew z uchylną klapą otwiera się w momencie przesunięcia do siebie suwaka, pod którym znajduje się wskaźnik. W ten sposób dzbanek można łatwo napełnić wodą bez zdejmowania pokrywy, a klapa chroni wnętrze dzbanka przed zanieczyszczeniami i kurzem.

Wkład filtrujący Classic

*Niewielki dzbanek Atri został stworzony z myślą
o singlach, osobach starszych i młodych ludziach, którzy przygotowują w kuchni głównie napoje, a mniej gotują. Do tego modelu dzbanka używa się wkładów Classic - filtrujących około 100-150l wody - czyli ilość adekwatną do potrzeb jego użytkowników.

Produkt do codziennego użytku:

*Filtrowanie wody zapobiega osadzaniu się kamienia w czajniku
i ekspresie oraz sprawia, że z Twoich filiżanek i kubków znika nieprzyjemny osad.  Filtr Dafi usuwa też z wody posmak chloru oraz mętny żółtawy kolor pojawiający się w wyniku kontaktu wody z instalacją wodociągową.

Oczyszczona przez filtr woda zapewnia więc zdrowe i smaczne napoje na co dzień.  Osoby, które potrzebują czystej wody do bieżącego użytku w kuchni, mogą z powodzeniem sięgnąć po dzbanek Atri. Można w nim szybko przefiltrować wystarczającą ilość wody do przygotowania kawy, herbaty czy też niewielkiego posiłku. Samo filtrowanie całej pojemności dzbanka trwa około 2 minuty.

Dzbanek Atri to także doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych i uprawiających sport, które mogą zastąpić wodę butelkowaną wodą z filtra.

                                   


MOJA OPINIA:

Jak każdy produkt, również dzbanek Dafi posiada plusy i minusy.
Jest to moja pierwsza styczność z takim bajerem, jak dzbanek filtrujący. Powiem szczerze, że jest mile zaskoczona funkcjonalnością tego sprzętu.


Plusy jakie zauważyłam przez te kilka dni:
* Woda przefiltrowana jest o wiele smaczniejsza
* Herbatka, której również piję bardzo dużo jest klarowniejsza, a filiżanka po wypiciu "czysta"
* oszczędność pieniędzy. Wystarczy przefiltrować wodę, a nie płacić ok 2 zł za lepszy litr wody.
* Mogę stwierdzić, że nawet oszczędność czasu. Woda filtruje się chwilę, a pójście do sklepu to ok 15 minut.
* Bardzo ważną sprawą jest kamień, tym bardziej gdy w domu jest dziecko. Zdecydowanie mniej osadza się go w czajniku, dzięki czemu czajnik ma dłuższą żywotność

Niestety są i minusy:
* indykator manualny, a szkoda, że nie elektroniczny. Mam nadzieję, że suwaczki szybko się nie wyrobią.


Pijemy zdrową wodę dalej :)Po moim przetestowaniu mogę z czystym sumieniem POLECIĆ !!!

 


Zapraszam na stronę internetową ------>  DAFI

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz