Menu

Opowiedz Mi Babciu i Dziadku. Podaruj Wspomnienia

 

W zasadzie prawie każdego dnia mówimy naszym dzieciom coś typu: "ja w dzieciństwie to ....". Takie zdania padają z okazji różnych tematów, od tego co jedliśmy, w co się bawiliśmy itp. Dzięki takim krótkim chwilom wracamy do wspomnień naszego dzieciństwa, co wywołuje uśmiech na naszych twarzach. Jednak ja od mojej mamy i Babci nie słyszę już takich zdań. Obie za szybko zmarły. A mnie do tej pory nurtuje ciekawość dotycząca przeszłości głównie Babci, bo to o jej przeszłości wiem najmniej.

prezent dla babci

Bardzo chciałabym się dowiedzieć co moja babcia lubiła robić na podwórku, co lubiła jeść, jak poznała swoją pierwszą przyjaciółkę itp. Chciałabym przywołać mojej Babci wspomnienia, by mogła sięgnąć pamięcią wstecz nie do tego co było jak urodziła swoje dzieci, tylko do tego jak było wtedy, gdy ona sama była małą dziewczynką. Teraz nawet nie jestem w stanie zapisać i wymyślić wszystkiego o co mogłabym dziadków zapytać. Może dlatego, że w myślach mam tonę pytań na przeróżne tematy.

książka do przechowywania wspomnień

WYWOŁAJ UŚMIECH I WZRUSZENIE U SWOICH DZIADKÓW

Spraw swoim dziadkom fantastyczny prezent. Taki, który będzie bardziej wyjątkowy od wyjątkowego :) Taki dzięki, któremu wywołasz wspomnienia powrotem do przeszłości. Podaruj każdemu z osobna książkę do wypełniania "Opowiedz mi, Babciu. Książka do Przechowywania wspomnień", w której znajdziesz pytania z miejscem na odwiedzi dotyczące wspomnień. Wspólnie napiszecie odpowiedzi, lub mogą oni to zrobić samodzielnie
Pytania są tak skonstruowane, by wydobyć najpiękniejsze i najdrobniejsze wspomnienia. Pomyślcie jaka to będzie dla nich pamiątka, za parę lat, gdy będą czytać odpowiedzi. Z powodu wieku nie będą pamiętali pewnych cudownych wspomnień, które przypomni im książka do przechowywania wspomnień. Będzie to również cudowna pamiątka dla nas. Wnuków :)
Zakupić można oczywiście również książkę dla dziadka: "Opowiedz mi, Dziadku".

opowiedź mi dziadku

JEDNA GRA DLA WSZYSTKICH POKOLEŃ


Co powiesz na wspólną grę z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami? Grę planszową, w której może grać nawet 12 osób?  "Jak to wtedy było" to fantastyczna gra, której celem jest przeniesienie się do przeszłości i odkrywanie historii z życia swojej rodziny. Jest to gra w, której najważniejsze nie jest pierwsze miejsce na mecie tylko z zaciekawieniem słuchanie opowieści dziadka o ulubionej bajce, czy jak wyglądały wykopki.  Dzięki temu przy jednym stole nasi dziadkowie powracają do wspomnień, a my najmłodsze pokolenie z zaciekawieniem słuchamy ciekawych historii.  W zestawie mamy dwa rodzaje pytań: osobiste i przechodnie, jednak wszystkie odwołują się do opowiedzianych historii. W grze znajduje się również talia kart z obrazkami, to dzięki niej możemy dowiedzieć się, że za czasów naszych dziadków luksusowym autem był maluch, a pieniążki były zupełnie inne jak obecnie. W końcu to gra dla wielu pokoleń :)
           
jak to kiedyś było

gra o prl

atrybuty prl

gra planszowa

gra dla całej rodziny

gra jak to wtedy było

opowiedź mi babciu

prezent dla dziadka

prezent na dzień dziadka

prezent na dzień babci

prezent na dzień babci i dziadka

prezenty na dzień baci i dziadka

40 komentarzy:

 1. miałam podobną grę w dzieciństwie, aż zatęskniłam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mi przypomniało kilka rzeczy z dzieciństwa :) chodź to nie to co z dzieciństwa babci

   Usuń
 2. Bardzo ciekawa propozycja. Miło, że takie książki są dostępne. Myślę że wiele osób skorzysta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nam babcia zmarła kilka dni przed wigilią.....
  Książki są świetne, córka ma jeszcze dwie babcie, dwóch dziadków, prababcię i pradziadka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To smutne, że odchodzi bliska osoba przed świętami:(

   Usuń
  2. Na pewno córka da im wspaniały prezent :)

   Usuń
 4. Ciekawie wyglada ta gra! 👌

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta gra niesamowicie mi się spodobała ! Z chęcią bym po nią sięgneła !

  OdpowiedzUsuń
 6. Idealne podarunki na Dzień Babci i Dziadka! Starsze pokolenie na pewno się z takich prezentów bardzo ucieszy i wzruszy do łez.

  OdpowiedzUsuń
 7. My mamy już wypełniony jeden taki album

  OdpowiedzUsuń
 8. Te albumy to całkiem ciekawa sprawa i później może być piękną pamiątką.

  OdpowiedzUsuń
 9. Te albumy i gra podoba mi się bardzo. To fantastyczny pomysł na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 10. To świetny pomysł na prezent dla dziadków

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdjęcia odkurzacza przypomnialo mi że w domu byl.podobny tylko że pomarańczowy;) był nie do zajechania:)) świetna gra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mi miło przypomniała książęczka oszczędnościowa :D

   Usuń
 12. ach, fantastyczny pomysł! albumy to moim zdanem genialna sprawa, bardzo chciałabym w przeszłości takie podarować moim dziadkom... świetny pomysł na prezent na dzien babci czy dzeń dziadka. a gra jest wspaniałym dopełnieniem całości, szczególnie, jeśli w rodzinie jest więcej dzieci. i fantastyczny pomysł na spędzenie czasu przez gromadę wnuków z dziadkami w dniu ich święta.vbardzo mi się podoba, dzieki za inspirację!

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam takie klimatyczne książki, w naturalny i ciekawy sposób łączące pokolenia, dające obraz tego, co przeszło, ale i pozwalające lepiej zrozumieć teraźniejszość. Chętnie zajrzę do tych książeczek podczas wizyty w księgarni. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wspaniały pomysł na prezent dla dziadków. Takie pamiątki zostaną na lata dla innych pokoleń.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nooooo dzień dziadka blisko więc się biorę do roboty ciekawe jak wyjdzie :-)

  OdpowiedzUsuń