Menu

Kontrastowe zabawy z Maluszkiem. Rozwijamy zmysł wzroku od pierwszych dni życia.

Hejj!!

Kasia ma już 7 tygodni. Staje się coraz bardziej kontaktowa i towarzyska. Potrafi już wodzić powoli wzrokiem za nami i rzeczami, które ją otaczają. Bardzo ważny jest dla nas jej rozwój, który obecnie przebiega bez zarzutu. Warto wspomagać jednak rozwój dziecka poprzez różne ciekawe zabawy za pomocą różnych produktów. Wcześniej mogliście zobaczyć ciekawe produkty dla dzieci starszych od Kapitan Nauka. Tym razem pokażę Wam z czego codziennie korzysta mała Kasia.
Z takim maluchem nie pobawimy się jeszcze typowymi zabawkami. Jednak takie maluchy zaczyna już wszystko interesować.Dla wielu rodziców wspieranie rozwoju dziecka od pierwszych dni jest oczywiste. Początkowo odnosi się to do zmysłów, które są w pełni jeszcze nie wykształcone, czyli takich np, jak wzrok.
Zadacie sobie pewnie pytanie: "Dlaczego akurat czarno - białe obrazki pomagają rozwijać zdolność widzenia"? Jest tyle ładnych i soczystych kolorów, a my akurat dajemy dziecku te z pozoru "zwykłe".
W momencie narodzin to właśnie wzrok jest najmniej rozwiniętym zmysłem u dziecka. Intensywny rozwój wzroku u dziecka jest w pierwszych sześciu miesiącach życia, dlatego tak ważne jest stymulowanie dzieci od pierwszych dni życia. Badania dowodzą, że dzieci na początku widzą właśnie czarno - białe barwy oraz rozmyty obraz. Dziecko po narodzeniu widzi obraz z odległości 20- 30cm. Wzrok dzieci przyciągają wyraźnie zarysowane wzory i przedmioty w kontrastowych barwach, dlatego najbardziej zauważalna granica jest czarno - biała.

Poznajcie Karty obrazkowe A KUKU! Kontrastowe Wzory i Kontrastowe Obrazki.

Zabawy z kartami kontrastowymi mają na celu stymulowanie wzroku dziecka już od pierwszych dni życia. Każde opakowanie zawiera po 17 kart oraz poradnik jak z nich korzystać.
W poradniku zawarte jest to jak widzi dziecko, na co zwrócić uwagę w pierwszych miesiącach oraz propozycje kilku zabaw z użyciem kart. Poradnik został opracowany przez Panią Anne Zych - pedagoga, terapeutę pedagogicznego  i doradcę metodycznego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz