Menu

30 i 31 Tydzień.


Coraz mniej czasu zostało do końca. Ciąża jest dla mnie wspaniałym okresem. Ruchy Maleństwa, kopniaczki są niesamowitym doświadczeniem. :) Mimo,że czas płynie jak szalony, a tygodnie mijają w zasadzie jak minuty staram się korzystać z każdej chwili ciąży. Cieszę się z każdego kopniaka, każdej pobudki którą daje mi Maluch w nocy i z każdego dnia, w którym czuję się kwitnąco.


31 tydzień ciąży
Sukienka Piękna Mama
Niestety objawy związane z ciążą dają się coraz bardziej we znaki. Zwiększony dostałam lek na żylaki. Boląca noga, rano i wieczorem, po spacerze jest udręką. Żylaki powyłaziły tak mocno, że lekarz planuje zmienić tabletki na zastrzyki, aby stan mojej nogi nie pogarszał się jeszcze bardziej.
Po porodzie na pewno będzie czekał mnie zabieg. Dokuczać zaczęła mi zgaga. W pierwszej ciąży również pod koniec skarżyłam się na ciągłą zgagę. Tutaj jest to samo, chyba taka moja natura :)
W związku z powiększającym się brzuszkiem i coraz więcej ważącym w nim Dzieciątku zaczął doskwierać mi ból kręgosłupa. Około 8 lat temu miałam wypadek, w którym o mało co nie złamałam kręgosłupa. Przypadłość zaczyna tak jak w pierwszej ciąży nasilać się w drugiej. Wszystko to za sprawą kilogramów, które dodatkowo musi trzymać kręgosłup. Więcej odpoczynku, leżenia i niestety leki przeciwbólowe. Obecnie na leki wydaję 200 zł miesięcznie. Tona kapsułek na podtrzymanie ciąży i na żylaki. Mus to mus.
Dopadło mnie również przeziębienie. Ból gardła, głowy, gorączka. - standardowe początki choroby. Niestety w ciąży jak wiadomo nie można brać nic. Jedynym lekiem jaki może być brany to paracetamol. Znalazłam jednak alternatywę. Czarna herbata z cytryną i po wystygnięciu wrzątku dodatek miodu. 3 Dni i jak ręką odjął. Ten specyfik pomaga nam przy początkach przeziębienia dla każdego. :)
Odwiedziliśmy również hurtownię dla dzieci. Pora na pierwsze wyprawkowe zakupy dla Maleństwa.
Ręczniczki, butelki, smoczki, wanienka i rzeczy do szpitala. Takie zakupy to czysta przyjemność, tym bardziej, gdy uczestniczy w nich cała rodzina :)

Waga:58 kg, czyli od początku 7 kg na plusie
Obwód: brzuszka 96 cm, czyli od początku 14 cm w pasie więcej

30 tydzień ciąży
    
babeczki

super mama
Rękawica Pan Dragon

wyprawka dla niemowlaka

wyprawka dla dziecka

kosmetyki dla niemowlaka

wyprawka dla noworodka

1 komentarz:

  1. 39 year-old Graphic Designer Jilly Pedracci, hailing from Saint-Sauveur-des-Monts enjoys watching movies like My Gun is Quick and Sculpting. Took a trip to The Four Lifts on the Canal du Centre and drives a Jaguar D-Type. sprobuj tak

    OdpowiedzUsuń