Menu

Literowe Zagadki Episeixis


Alfabet, pojedyncze literki, krótkie wyrazy. Tego od małego uczą się nasze dzieci w przedszkolu.

Warto jednak nie liczyć na samo przedszkole i popracować trochę z dzieckiem w domu.
Ważne jednak aby poznawanie literek odbywało się w sposób ciekawy, fajny, a nie jako konieczność.
Produktem, który na bank zainteresuje Wasze dziecko literkami właśnie w sposób zabawowy są Literowe Zagadki od Wydawnictwa Epideixis. Jest to w zasadzie "zwykła planszówka",czyli  gra, w której rzucamy kostką i udajemy się do mety. Myślicie standard? Tak, macie racje. Jednak celem naszej planszówki jest poprzez zabawę nabycie przez dzieci podstawowych wiadomości o literkach.


literowe zagadki

"Dzięki niej dzieci kilkuletnie, które spotykają się z pojęciem litery oraz samogłoski i spółgłoski poprzez zabawę utrwalają swoją wiedzę. Dodatkowo gra pomaga ćwiczyć kojarzenie, zapamiętywanie i logiczne myślenie. Przeznaczona jest głównie dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole, choć może być także przydatna w pracy z uczniami mającymi trudności w zakresie czytania, pisania lub ortografii."

Grając w grę dziecko uczy się rozróżniać spółgłoski i samogłoski dzięki temu, że są zaznaczone innym kolorem. Zapamiętują literki - ich nazwy i to jak wyglądają. Dziecko również uczy się kojarzenia i logicznego myślenia. Literki, które zbierzemy podczas gry wykorzystujemy później do tworzenia wyrazów. Możemy również sami tworzyć sylaby, wyrazy które dziecko będzie uczyło się czytać. Oczywiście na początku tworzymy krótkie wyrazy pomagając dziecku, później poziom trudności sami możemy podnieść. Jeżeli nasze dziecko uczy się języków obcych literek możemy użyć również do tego, aby tworzyć wyrazy w innym języku. :)

wydawnictwo epideixis

W grę możemy grać w domu, w wolnej chwili, jak i również na wakacjach. Dziecko poprzez zabawę nie czuje tak na prawdę tego, że się uczy tylko dobrze bawi. Dzięki grze uczy się również rywalizacji, która w młodym wieku ma bardzo istotne znaczenie.

Świetną zabawą jest również odpowiadanie na pytania. Możemy ich używać w trakcie gry, lub tak jak my w samochodzie, na wyjazdach, pikniku, czy odpoczynku. Odpowiadamy na pytania zadając je sobie na wzajem lub również tak jak w "Familiadzie" w formie rywalizacji- kto pierwszy.
Ps, gdy byłam w ciąży brałam udział w familiadzie. Zapewne o tym nie wiedzieliście :)

Gra „Literowe zagadki” otrzymała wyróżnienie Komitetu Ochrony Praw Dziecka w XV edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku” w kategorii gier dla dzieci w wieku 7 – 14 lat. 

Opakowanie zawiera:
  • planszę,
  • 220 dwustronnych kart z pytaniami,
  • 4 kolorowe pionki,
  • kostkę do gry,
  • arkusze punktacji.
zgranyteam

zgrany team

zagadki literowe

gra litery

literowy quiz

literowe zagadki epideixis

zagadki literowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz