Menu

Domowe obowiązki, które może wykonywać FACET !

Hejj.

Elektronika idzie do przodu, co róż jest mnóstwo nowych rzeczy pomagających w życiu i wyręczających nas, np samoodkurzające małe okrągłe odkurzacze. Może za jakiś czas skonstruowany zostanie produkt zasysający kurz z całego domu, czego efektem będzie odstawienie w kąt  środków do czyszczenia mebli, może toalety gdy będą brudne również będą samoczyszczące, a może wynaleziony zostanie sprzątając robot w dobrej cenie dla każdego. Czy dożyjemy tych czasów?
Kto wie!

Ostatnio praca zabierała nam sporo czasu. Jednak, gdy chodzi o czas poświęcony dla rodziny to wszystko inne staje się nie ważne. Jednak obowiązków domowych nigdy się nie przeskoczy i nie zrobią się same i te kurze, czy brudne okna kiedyś trzeba będzie umyć. Nasz dom jak dla trzyosobowej rodziny jest ogromny. Na dole mamy aż 8 pomieszczeń, a co dopiero góra. Jeżeli miałabym sprzątać cały dom sama, niestety ciężko byłoby znaleźć czas na inne dużo fajniejsze rzeczy. :) Dlatego obowiązki w naszym domu są podzielone. Gdy słyszę żalące się kobiety, że ich mężczyźni nic w domy nie zrobią to mnie krew zalewa i przydałaby się obsługa prawna lub po prostu rozmowa. Kobiety tak jak mężczyźni są aktywne zawodowo, dzieci są wspólne, jak i dom. Faceta nie zaboli nic ani nie urazi ego jak zrobi pranie, czy odkurzy pokoje. NO bez przesady! W naszym domu obowiązki są podzielone na naszą trójkę.
Wskoczcie również na Kobiece Porady.pl.  Tam znajdziecie sporo nie tylko porad na tematy Domowe. Znajdziecie tam mnóstwo rozwiązań, podpowiedzi i ciekawostek, które na pewno Was, tak jak i mnie zainteresują. :)

Moje znienawidzone obowiązki:

1. Pranie i prasowanie firanek - niestety nie posiadam jeszcze żelazka z generatorem pary
2. Wypakowywanie zmywarki - NO NIE!
3. Mycie podłóg - to robota Marka
4. Czyszczenie grzejników
5. Mycie żyrandoli

Obowiązki domowe można też lubić :) Jakie są moje ulubione bądź znośne?
1. Wszystkie te, które nie zostały wypisane wyżej
2. Prasowanie - totalnie mnie relaksuje :)
3. Sprzątanie kuchni
4. Odkurzanie :)

Mój mąż w domu robi wszystko z wyjątkiem prasowania. Robi pranie, odkurza, myje podłogi. Jeżeli ja sprzątam kurze czy czyszczę kuchnię on w tym czasie myje łazienkę, czy zmienia pościel. Wspólnie dbamy o nasz wspólny dom. Co do Kuby., Dużo nam pomaga w robieniu porządków. Sam może odkurzyć swój pokój i zmyć podłogę, może również sam wytrzeć kurze i pochować ubranka do szafy. W sprzątaniu kurzy pomagam mu. Dziewczyny bierzcie swoich facetów w obroty, oni na prawdę oprócz pracowania mogą dbać o dom, usypiać dzieci tak jak
WY!
                                 
Źródło: http://facet.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-prace-domowe-wychodza-mezczyznom-na-zdrowie,nId,637249

2 komentarze:

  1. Ciekawy post, mój mąż często mi pomaga, bardzo to doceniam bo bez tego byłoby naprawdę ciężko. Pamiętajcie, że mężowie też mają 2 ręce! :P pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Wymiana kociej kuwetki, czesanie i kompanie psa.

    OdpowiedzUsuń