Menu

Duuuże bałwanki ze skarpetek Diy

Jakiś czas temu opublikowałam zdjęcie dużych bałwanków ze skarpetek, które wyszły na prawdę ślicznie. Pierwszy taki bałwanek przywędrował z przedszkola, który zrobił Kubuś. Zasięgnęłam przepisu i zrobiliśmy wspólnie cały gang dziesięciu bałwanków.
Udekorować możecie dowolnie, jest to również wspaniale spędzany czas z całą rodziną.
Naszymi bałwankami obdarowaliśmy rodzinę, także może to być wspaniały prezent na lata dla każdego. :)Przygotuj
* Duże białe męskie skarpety
* Coś do wypełnienia skarpety np. ryż, kasza, groch itp.
* nitka
* oczka
* nożyczki
* wszelkiego rodzaju różne dekoracje np. długopisy żelowe, pianki, brokat

Sposób przygotowania:
Dłuższy kawałek skarpetki od miejsca gdzie w skarpetce jest miejsce na palec ucinamy. Odwracamy na drugą stronę i w miejscu ucięcia dziurę zakręcamy nitką bardzo mocno. Odwracamy na prawą stronę. Wsypujemy do skarpetki ryż, kaszę czy co tam macie przygotowane. Gdy usypiemy już ponad 3/4 skarpetki w górnej części formujemy główkę poprzez owinięcie skarpetki nitką w miejscu gdzie będzie "szyjka". Związujemy mocno, aby zrobiły się dwie kule. Zawiązujemy później górny otwór nitką, aby nie wypadła zawartość. Na koniec resztkę skarpetki, czyli to co ucięliśmy nakładamy na mniejszą kulę bałwanka tworząc czapeczkę. I pora dekorować :)

Ps. Musicie dać trochę więcej kleju dekorując, ponieważ naszym bałwankom odpadło kilka oczek, jednak otrzymywały od nas odszkodowanie w postaci nowych oczek z większą ilością kleju. :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz