Menu

Jak odzyskać usunięte konto na instagramie

 Social media, a w głównej mierze instagram to aplikacja, która zrzesza ogromną ilość populacji. Dla jednych jest ona dla zabawy, dla tworzenia pamiętnika, dzielenia się fajnymi rzeczami, ale i do pracy. Instagram to również miejsce pracy ogromnej ilości ludzi. Niestety też bardzo łatwo jest stracić profil na instagramie, ale za to bardzo trudno jest go odzyskać.

jak odzyskać konto na instagramie

Gdy pierwszy raz straciłam profil na instagramie był to ogromny cios, bo w swój profil na ig włożyłam bardzo dużo serca i pracy. Prowadzenie profilu ZGRANYTEAM jest odskocznią i hobby. Lubię na nim pokazywać nasze życie, pasje i codzienność. 

Co przykładowo może być przyczyną usunięcie konta przez serwis:

* zgłoszenie przez innych użytkowników
* publikowanie nieswoich zdjęć
* korzystanie z niedozwolonych aplikacji np.unfollow
* częste łamanie regulaminu
* otrzymywanie zbyt wielu ilości banów w niedużym czasie

Łatwo jest również profil ukraść.
Bez zabezpieczenia profilu uwierzytelnianiem dwuskładnikowym (ustawiacie je w ustawieniach) bardzo łatwo jest skraść konto bez możliwości odzyskania, gdy złodziej zmieni nazwę i dane.
Jakie były pierwsze "objawy stracenia konta"? Początkowo zostałam wylogowana. Nie mogłam zalogować się na profil. Mój profil nie był w ogóle rozpoznawalny. Tzn nie możesz nigdzie zalogować się na nieistniejący profil. Nie mogłam również potwierdzić, że profil należy do mnie, bo już niestety nie istniał, także przez 2 dni dostawałam kody sms, które nie działały.  Mojego profilu nie można było już znaleźć w serwisie. Tak, jakby go wcale nigdy nie było. Bardzo ciężko jest znaleźć informacje w jaki sposób skontaktować się z serwisem w sprawie odzyskania konta.

UWAGA! TO SIĘ NAZYWA DEZAKTYWACJA PROFILU ! ! ! 

W intrenecie znajdziecie najwięcej informacji jak usunąć swoje konto niż jak je przywrócić.
NIEKAŻDY I NIEZAWSZE DEZAKTYWOWANY PROFIL MOŻNA PRZYWRÓCIĆ !
Dalsze kroki: najlepiej jest mieć stworzony profil pomocniczy. Mój drugi pomocniczy/ zastępczy profil to zgrany.team . W każdym profilu jaki posiadacie, czy to prywatny czy firmowy musicie mieć uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Wtedy dodatkowo przy problemach z logowaniem albo podajecie specjalne kody, albo przychodzi Wam kod smsem lub emailem. Bardzo trudno będzie wtedy skraść Wasze konto.

KONKRETNE KROKI

Z profilu pomocniczego piszecie wiadomość w zgłoszeniu nieprawidłowości np:

"Bardzo proszę o przywrócenie mojego głównego profilu xxxxx. Nie wiem z jakich przyczyn został on usunięty. Jeżeli złamałam regulamin to bardzo przepraszam, ale zrobiłam to nieświadomie. Wszystkie treści, zdjęcia są mojego autorstwa. Na moim usuniętym profilu publikowałam siebie, swoje dzieci itp...." 
Piszecie takie wiadomości dosłownie co chwila, by jak najwięcej dotarło do serwisu.
Kolejnym krokiem to są formularze, które dość ciężko było mi znaleźć. Są dwa rodzaje takich formularzy, i w moim przypadku tylko jeden zadziałał do kontaktu.
W formularzach również piszecie to, co wyżej napisałam, czyli prawdę na temat swojego profilu.
Formularz 1 ---> KLIK
Formularz 2 ---> KLIK  
Po wysłaniu dziesiątek zgłoszeń przez formularze za pierwszym razem dostałam odpowiedź email od serwisu. W wiadomości był podany kod, z którym musiałam zrobić sobie zdjęcie, by serwis zweryfikował, że to jestem ja i konto należy do mnie. Serwis też może poprosić o przesłanie zdjęcia dokumentu. Po wysłaniu zdjęcia z numerem profil w ciągu kilkunastu godzin został odzyskany. 
Ponownie konto zostało usunięte po około 8 miesiącach. Nie martwiłam się jak za pierwszym razem. Wysłałam ponownie wiadomości z drugiego profilu, wysłałam kilkanaście wiadomości z obu formularzy i dodatkowo napisałam mejla. Na tego samego mejla, na którego dostałam kilka miesięcy wcześniej prośbę o wysłanie zdjęcia z numerem.

! UWAGA O TO TEN ADRES E-MAIL : support@instagram.pl

Mam nadzieję, że ten wpis będzie bardzo pomocny, w razie pytań służę pomocą :)
Skutki usunięcia profilu - Skutkami negatywnymi niestety jest to, że część lajków, jak i komentarzy nie zaciąga się już do statystyk. Można to zauważyć na stronie socialblade. Współczynnik er niestety wtedy spada i nie pokazuje on faktycznych wyników. Faktyczne wyniki ilości lajków i komentarzy można sprawdzić w aplikacji follow. Wiele firm chcących podjęcia współpracy bada współczynnik ER. Także proces usunięcia i przywrócenia profilu może źle wpłynąć na Wasze statystyki. Zacznie zaciągać te po przywróceniu profilu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz