Menu

Kicia Kocia. Popularna Seria Bajek


Kwadratowa książka, kotka z dużymi oczami w niebieskiej sukience. Czy muszę ją przedstawiać? Chyba nie. Seria książek o przygodach Kici Koci to jednak z najbardziej ulubionych bajek przez dzieci w Polsce. Polska autorka Anita Głowińska zaciekawiła swoimi bajkami dzieci w różnym wieku. Serię książek wydało wydawnictwo Media Rodzina. Nie dziwię się, że rodzice nie poprzestają na jednej książeczce o Kici Koci, a ich dzieci posiadają całe serie.

  
kicia kocia

Mała Kasia zafascynowana jest książeczkami, zresztą chyba jak każde dziecko. Nie lubiła, jednak gdy jej czytałam, a szybko opowiadałam stronę, by iść już na następną. O Kici Koci słyszałam sporo. Nazwa nie była mi obca. Nie wiedziałam, co dokładnie rodzice aż tak widzą w tej kwadratowej z kotem na okładce książce. Nie wiem, jak hipnotyzuje kotka, ale to właśnie bajki o niej Kasia potrafi słuchać i oglądać godzinami. Tekst jest krótki, ale z fantastycznym przekazem. Do tego fantastyczne ilustracje, dzięki którym dziecko samo może opowiadać książeczkę i dowie się, o czym jest dana bajka. Kicia Kocia porusza problemy życia codziennego i pokazuje jak sobie z nimi radzić, ale również pokazuje to, co fajnego ją spotyka. Pokazuje również jak zachować się w danych przypadkach/ zdarzeniach. Kici Koci towarzyszą również różne emocje. Raz jest zadowolona, drugi raz smutna. Dzięki temu dzieci mogą poznać emocje, jakie towarzyszą człowiekowi. Kicia Kocia pokazuje również ciekawe i fajne zabawy. Nie ważne, jaki temat autorka wymyśli, to i tak zaciekawi swoich małych czytelników.

Książki są niewielkiego formatu w miękkiej oprawie z ciekawą ilustracją na stronie okładkowej.
Ogromnym atutem książeczek jest ich cena. Kosztują dosłownie kilka złotych, a zakupić je możecie tutaj.
Poznajcie kilka przygód Kici Koci :)

1. Kicia Kocia na plaży

Książeczka pokazuje, jak należy przygotować się do wyjścia na plażę. Czyli o czym nie można zapomnieć, by się dobrze bawić, ale również to, co jest potrzebne. Kicia Kocia dowie się również, co można znaleźć na brzegu morza i dlaczego. :)

2. Kicia Kocia na basenie

Książeczka pokazuje, jak Kicia Kocia szykuje się do wizyty na basenie. Co pakuje do swojego plecaka, jakie zabawki znajduje na basenie oraz jak bawi się na basenie z przyjaciółmi.

3. Kicia Kocia zima

Kicia Kocia jest zachwycona, jak biało jest za oknem. Chętna zabawy na śniegu pokazuje, jak prawidłowo trzeba się zimą ubrać. Kicia Kocia wspólnie bawi się z przyjaciółmi na śniegu i pokazuje, co można robić prócz jazdy na sankach.

4. Kicia Kocia sprzątaKsiążeczka pokazuje prawdziwy obraz pokoju dziecka podczas zabawy. Kicia Kocia pokazuje, jak sprząta swój pokój, jak układa i segreguje wszystkie zabawki. Pokazuje również sprzęty/ przybory, jakie używa się do sprzątania m.in odkurzacz, czy wiadro z mopem.

5. Kicia Kocia w bibliotece

Książeczka pokazuje, jak Kicia Kocia lubi czytać książki z mamą. Kotka przedstawia, co można robić w bibliotece i jak fajne jest to miejsce. Pokazuje również, jak wartościowe są książki.

6. Kicia Kocia gotuje

Książeczka pokazuje, jak fajnie można pomagać w kuchni. Kicia Kocia pokazuje, jak należy się przygotować do gotowania, na co uważać podczas pracy oraz jak zachować się przy stole.
Zdradzi również z babcią przepis na ciasteczka.

7. Kicia Kocia na rowerze

Sport to zdrowie Kicia Kocia Ci powie. Kicia Kocia dostaje swój wymarzony rower i pokazuje, z jakich elementów się składa. Nie zapomina oczywiście o bezpieczeństwie i pokazuje, jak należy do jazdy się przygotować. Kicia pokazuje jakie robi postępy na rowerze i jak świetnie bawi się z przyjaciółmi. Nie obejdzie się niestety bez upadku.

8. Kicia Kocia w pociągu

Pociąg to jeden z fajniejszych środków transportu dla dzieci.
Kotka szykuje się do podróży pociągiem wraz z tatą. Wyjaśnia, jak wygląda hala dworcowa, perony oraz sam pociąg. Kicia Kocia podziwia widoki , a jednym bardzo się zafascynuje.

9. Kicia Kocia na lotnisku

To jednak z bardziej ulubionych książek Kasi. Kicia Kocia szykuje się do podróży samolotem. Bardzo jej się podoba hala lotniska oraz przejęta jest wszystkimi procedurami lotniskowymi. Ogromne wrażenie sprawiają na niej osoby ze słuchawkami i dziwna zjeżdżalnia? No właśnie co to za zjeżdżalnia :D Zgubiła również coś ważnego.....


10. Kicia Kocia jest chora


To w tej książeczce zobaczymy zmianę emocji kotki. Wiele dzieci boi się wizyty u lekarza tak samo jak Kicia Kocia. Jednak jej wizyta u lekarza pokazuje, że to wcale nie jest nic strasznego. Dzieci dowiedzą się również jakie lekarstwa zaleciła pani doktor. Choroba to również mnóstwo zabawy :)

11. Kicia Kocia na placu zabaw

Plac zabaw to ulubione miejsce wszystkich dzieci. Kotka pokazuje, co możemy znaleźć na placu zabaw, jakie atrakcje.
Wstydzi się bawić z obcymi dziećmi, ale zobaczy, że poznanie nowych przyjaciół to lepsza zabawa. Dowie się również, dlaczego chłopiec nie reagował na jej prośby.

12. Kicia Kocia gra w piłkę

To chyba ulubiona moja książka. Po pierwsze pokazuje aktywności sportowe, to jak można bawić się z przyjaciółmi na podwórku oraz oczywiście to jak należy ubrać się do takiej zabawy. :) Ogromnym plusem jest pokazanie dziecka niepełnosprawnego i tego, w jaki sposób można grać z nim w piłkę. Przecież wszyscy jesteśmy tacy sami, a niepełnosprawność nie jest przeszkodą we wspólnej zabawie.

13. Kicia Kocia poznaje strażaka

W tej książeczce również mamy do czynienia ze zmianą nastroju Kotki. Kicia poznaje z opowieści, czym zajmuje się dokładnie strażak. Sama również bierze udział w prawdziwej akcji ..... Na pewno wyciągnie z tego wnioski.

14. Kicia Kocia zostaje policjantką


Kto jak nikt inny, czyli Kicia Kocia opowie nam o atrybutach policjanta. Kotce tak bardzo spodobał się zawód policjanta po oczywiście spotkaniu prawdziwego funkcjonariusza, że z przyjaciółmi postanowiła się bawić w .......

15. Kicia Kocia i straszna burzaZabawa w trakcie małego deszczyku to świetna zabawa. Co się jednak dzieje, gdy dzieci nie wiedzą, kiedy mały deszczyk zaraz zamieni się w ulewę lub burzę..... Pioruny najlepiej oglądać przez okno, jednak gdy staje się w centrum burzy, to nie jest nic bezpiecznego. Jednak jak zachować się podczas burzy pokaże dzieciom Kicia Kocia.

Książeczki o przygodach Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej wydane przed wydawnictwo Media Rodzina to wspaniałe książeczki. Wiem już, dlaczego kotka jest tak bliska dzieciom i zrzesza coraz to nowych fanów. :)       

24 komentarze:

 1. Córka jakoś nigdy nie ciągnęła do Kici Koci :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Córka uwielbiała! Nie skłamię, jeśli powiem, że to właśnie od Kici Koci rozpoczęła się jej wielka przygoda z książkami:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znamy tej serii, pewnie to też dlatego, że mam w domu samych facetów. Dziewczynki chyba częściej po takie książeczki sięgają.

  OdpowiedzUsuń
 4. O, widzisz, przynajmniej wiem teraz, co to za Kicia Kocia, o której wszędzie słyszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiem, że Kicia Kocia ma wielu fanów, jednak ani mnie, ani moich córek nie oczarowała. Po jednej książeczce wypożyczonej z biblioteki dziewczyny nie chciały więcej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj szczerze przyznaję, że nie znam tej serii, choć ta Kicia Kocia gdzieś mi się obiła o uszy. Musimy nadrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie kicia kocia przeszła bez zainteresowania, u nas króluje Pucio 😉

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawe książeczki dla dzieci teraz powstają :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja cocór uwielbia. Poza wymienionymi w tekście, mamy jeszcze duża książkę z okienkami do otwierania. Fajna sprawa, corka w ten sposób nauczyła się nazw wielu przedmiotów, czy zwierząt.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam tej książeczki, ale widzę,
  że bardzo sympatyczna, poza tym wiadomo,że mi się spodoba , bo o Koteczce :-)

  OdpowiedzUsuń