Menu

"Atopowi Bohaterowie" , czyli kampania AZS


                  

O AZS, czyli Atopowym Zapaleniu Skóry sporo słyszałam od innych osób. Ja jednak osobiście jestem szczęśliwa, że nie musiałam tego doświadczać.  Owszem mam małe problemy skórne, jednak spowodowane są one przez używanie kosmetyków dwóch popularnych firm. Jestem jednak pod opieką dermatologa i jest coraz lepiej. AZS jest to to nawrotowa i zapalna choroba skóry, która jest przewlekła i ma podłoże alergiczne. Coraz częściej słyszy się o problemach skórnych głownie u dzieci. Niestety według statystyk z problemami skórnymi spotyka się już co piąte dziecko. Coraz więcej stresu, który jest już również u dzieci wpływa na zaostrzenie objawów, dlatego bardzo ważne w leczeniu jest wsparcie psychologa.
19 listopada 2015 roku powstała kampania "Atopowi Bohaterowie" dzięki marce Emolium, która nam jest bardzo dobrze znana. O Azs możecie poczytać na stronie kampanii Atopowi Bohaterowie. Głównym celem kampanii jest podkreślenie psychosomatycznych aspektów choroby. Ogromnym celem kampanii jest również budowanie własnej wartości wśród małych atopowców. Dużo kampania mówi również o tolerancji, która niestety w pewnych momentach u niektórych osób nie występuje powodując obniżenie wartości atopowca. Najczęstsze takie reakcje są wśród dzieci, na co zwracać uwagę muszą rodzice.
Dla rodziców atopików, oraz samych dzieci powstała przy współpracy z osobami, których dotknęło AZS niesamowita bajka. Autorką bajki jest Pani Roksana Wróbel. Bajka zawierała będzie kilka odcinków, w których zawarte będą najczęstsze problemy atopowe i związane z nimi emocje.
Ogromną role dla Atopowców odgrywają kosmetyki Emolium. Składniki zawarte w kosmetykach Emolium łagodzą objawy takie jak świąd i pieczenie, działają kojąco. Dla najmniejszych atopowców są azylem, ponieważ mogą być stosowane od pierwszych dni życia.
Wśród owych emolientów znajdują się: emulsje do pielęgnacji, działające jak kojący balsam, płyny i olejki do kąpieli, szampony do włosów.
O Azs trzeba mówić, ponieważ nie chcemy, aby nasze dzieci dostrzegały objawy u innych w sposób negatywny, oraz aby dzieci chore czuły się dobrze psychicznie wśród rówieśników.

                                      
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz